V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY >>>

22-09-2018
   Lubisz pisać opowiadania? W szkole mówią Ci, że masz wyobraźnię?
Weź udział w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży: „Opowieści naszych pradziadków” organizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”...

...Konkurs przeznaczony jest dla kilku kategorii wiekowych:
klasa 1-3 szkoły podstawowej, klasa 4-6 szkoły podstawowej, klasa 7, 8 szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie:
* Odwiedź skansen bądź przypomnij sobie jakie obiekty się w nim znajdują (podpowiadamy, że możesz tu zobaczyć dawną wieś śląską, czyli stare chałupy, wiatrak, młyn, szkołę, kościół, kuźnię itp.).
* Teraz spróbuj wyobrazić sobie jak mogła wyglądać wieś sprzed około 150 lat.
* Wymyśl bohatera. Może być nim człowiek, zwierzę bądź postać z ludowych wierzeń.
* A teraz usiądź i napisz opowiadanie. Na 200-400 słów. Pamiętaj, aby akcja działa się na dawnej wsi. Musisz umieścić w nim jeden z obiektów znajdujących, się w skansenie.
Reszta zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Aby wziąć udział w konkursie należy w terminie do 16.11.2018 przesłać na adres: Muzeum ”Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” ul. Parkowa 25 41-500 Chorzów samodzielnie przygotowaną pracę literacką wraz z wymaganymi dokumentami.

Pełna dokumentacja konkursu znajduje się w załączniku oraz na stronie internetowej http://muzeumgpe-chorzow.pl/pl/konkursy/