"ŁAMACZE SZYFRÓW" >>>

07-10-2018
   W imieniu twórców mamy przyjemność przedstawić Państwu nieodpłatną, edukacyjną grę internetową, która łączy w sobie elementy historii, matematyki i logiki...

Jest doskonałą propozycją edukacyjną dla uczniów, studentów, nauczycieli i nie tylko.

Łamacze Szyfrów, bo o tej grze mowa, powstała pod wpływem inspiracji dziejami polskich kryptologów, którzy przed II Wojną Światową złamali kod Enigmy. Gra wprowadza młodych ludzi w świat kryptologii, wiodąc ich w niezwykle interesujący sposób od starożytnych metod utajniania informacji, po wojenne zmagania z niemieckim szyfrem Enigmy. Na wszystkich poziomach gry uczestnicy rozwijają swoje umiejętności matematyczne, uczą się logicznego myślenia i stykają się z nieznaną powszechnie historią.

Gra ŁAMACZE SZYFRÓW to również kształtowanie zdolności pracy w grupie, gdyż biorą w niej udział trzyosobowe zespoły.
Ta z drużyn, która jako pierwsza, po przejściu wszystkich etapów, ułoży napis ENIGMA na wirtualnych rotorach, zwycięża
w grze i wygrywa nagrodę główną.

Zachęcamy do udziału i zmierzenia się z tajemnicą Enigmy, gdyż gra proponuje różne poziomy trudności dla ludzi w każdym wieku.

Poniżej zamieszczamy linki do informacji skierowanych do uczniów. Szczegóły znajdą Państwo na stronie www.lamaczeszyfrow.pl

ULOTKA DLA UCZNIÓW