KONKURS NAUKOWY E(X)PLORY >>>

06-10-2019
   1 października rusza nabór projektów do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Już po raz IX zapraszamy - w imieniu organizatorów - młodych naukowców, wynalazców i innowatorów do podzielenia się swoimi nowatorskimi pomysłami z ekspertami..

Rusza nabór do Konkursu Naukowego E(x)plory 2020!

Najlepsze prace mogą liczyć na nagrody w postaci stypendiów naukowych (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 000, 7 000, 5 000 złotych), wyjazdów międzynarodowych oraz wielu nagród rzeczowych.  Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020 na www.explory.pl

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców
w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział
w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2020 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bqFeA5fOQsQ