MUZEUM GÓRNOŚLĄSKIE ZAPRASZA >>>

06-10-2019
   Zapraszamy na wystawę czasową „Bez prądu ϟ Z prądem” do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu...

...Zaprezentowane na ekspozycji sprzęty, od XIX wieku do lat współczesnych, pokażą, jak pojawienie się elektryczności wpłynęło na niemal wszystkie sfery ludzkiej aktywności – w jaki sposób elektryczność zmieniła życie i układ ról społecznych. Odmieniła nie tylko wygląd nowoczesnego miasta, któremu nadała nowy rytm, ale przede wszystkim życie domowe, dostarczając światło i ciepło,
a także zmechanizowany sprzęt, ułatwiający prowadzenie gospodarstwa domowego.

Na ekspozycji każdej z domowych stref – kuchni, łazience, salonowi – będzie poświęcony osobny rozdział z historii elektryczności. Opowieść rozpocznie przedstawienie „analogowych” obiektów, które stanowiły punkt wyjścia dla znanych nam dzisiaj urządzeń elektrycznych.

otwarcie wystawy: 3 października 2019 (czwartek), godz. 17.00
czas trwania:
 3 października 2019 – 2 lutego 2020
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2, Bytom
kurator: Anna Grabińska-Szczęśniak

więcej informacji o wystawie: https://bit.ly/2n8v99Q

Zapraszamy na wernisaż wystawy czasowej „Bez prądu ϟ Z prądem”, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 października 2019 roku, o godz. 17.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

cid:image005.jpg@01D57771.AC05AAC0

Zaprezentowane na ekspozycji sprzęty, od XIX wieku do lat współczesnych, pokażą, jak pojawienie się elektryczności wpłynęło na niemal wszystkie sfery ludzkiej aktywności – w jaki sposób elektryczność zmieniła życie i układ ról społecznych. Odmieniła nie tylko wygląd nowoczesnego miasta, któremu nadała nowy rytm, ale przede wszystkim życie domowe, dostarczając światło i ciepło, a także zmechanizowany sprzęt, ułatwiający prowadzenie gospodarstwa domowego.

otwarcie wystawy: 3 października 2019 (czwartek), godz. 17.00
czas trwania: