OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA "DZIECI UCZĄ RODZICÓW" >>>

11-11-2019
   Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola
i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej...

..."Dzieci uczą rodziców".

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa  wśród najmłodszych, popularyzacja postaw proekologicznych czy promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, a także zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy, które były przedmiotem lekcji.

W ramach akcji każdego miesiąca zgłoszone placówki będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji o tematyce związanej z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego
i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.

#DzieciUcząRodziców

Regulamin ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

5KrokówDoRejestracji - proces rejestracyjny w 5 krokach

HashtagAkcji - Jak oznaczać wpisy w mediach społecznościowych