WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O REGIONIE "SILESIA INCOGNITA" >>>

01-12-2019
   Drodzy miłośnicy Śląska! Baby, chopy i bajtle, kere przajecie naszymu Hajmatowi! Zapraszamy do udziału w nowej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie SILESIA INCOGNITA...
...Jeżeli zdążyliście zapomnieć, na czym polega wyjątkowość SILESIA INCOGNITA, poniżej krótkie przypomnienie.

Co się nie zmienia?

Do udziału zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Na zwycięzców czeka wycieczka do Brukseli, a na pozostałych finalistów atrakcyjne nagrody.

Udział biorą dwuosobowe zespoły.

Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji, polegających na przygotowaniu prezentacji poświęconej Śląskowi oraz finału w Oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach - Tyskiej Galerii Sportu na Stadionie Miejskim
w Tychach.

Patronem merytorycznym konkursu pozostaje Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Katowicach.

Śląsk wciąż pozostaje niezwykłym miejscem w skali świata, a jego odkrywanie jest niekończącą się przygodą.

Co nowego?

Nowym patronem honorowym i fundatorem nagrody głównej jest europoseł Łukasz Kohut, który zastępuje europosła Marka Plurę, naszego dobroczyńcę podczas poprzednich edycji.

Nowe konkurencje finałowe, gwarantujące jeszcze więcej emocji.

W tym roku wyjątkowo dopuszczamy udział uczniów klas pierwszych szkół średnich (ubiegłoroczni absolwenci szkół podstawowych) w związku z tym, że nie odbyła się ubiegłoroczna edycja konkursu.

W załączniku przesyłamy regulamin nowej edycji konkursu, kartę zgody, której wypełnienie przez opiekuna i rodziców uczniów jest niezbędne do przystąpienia do konkursu oraz materiały pomocnicze.

Na zgłoszenia czekamy do 21 lutego 2020 r.

Życzymy wiele radości w poznawaniu naszej Małej Ojczyzny i jej tajemnic.

Z poważaniem,

w imieniu organizatorów