I OGÓLNOPOLSKIE DYKTANDO NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI >>>

01-11-2020
   Pragniemy poinformować Państwa o akcji charytatywnej zapoczątkowanej przez portal edukacyjny dyktanda.pl
Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizuje on I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości,...
...które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest pokazanie dobrej znajomości języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże Dyktando
w dniu 11 listopada 2020 r.,
tym większa kwota trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

Uczestnictwo w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a każdy uczestnik to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

Każdy może zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Może to być np. pomoc dla osoby chorej, albo zaopatrzenie w komputery do zdalnej nauki dzieci z ubogich rodzin. O tym, do kogo trafią zebrane fundusze, podejmą decyzję uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości
w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował
1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu - tym samym będą posiadały większy wpływ na wynik głosowania.

Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości gorąco zachęcamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do wieku uczestników, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmujemy na stronie:

Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!