AKCJA MEN "RAZEM NA ŚWIĘTA" >>>

08-12-2020
   Drodzy Uczniowie,
Nasza Szkoła przystąpiła do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem tej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych...

...Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja będzie miała nieco inny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

Zachęcamy do następujących działań:

- do wykonania kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

- do samodzielnego przygotowania słodkich upominków (np. pierniczków)
i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliższej okolicy,

- przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliższej okolicy, przyjaciół,

- zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach,

- przygotowanie kartek dla kombatantów i Rodaków na Kresach,

- wsparcie organizacji oferujących pomoc Polakom i Polonii za granicą.

Są to jedynie przykłady inicjatyw, które w okresie przedświątecznym możecie podejmować.

Wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce darów dla schroniska dla zwierząt, w ramach akcji „Świąteczna łapa” składam serdeczne podziękowanie za wielkie serce i życzliwość. Dary zostały zabrane przez wolontariuszy do schroniska w Bytomiu. Dziękujemy.

Danuta Zemela