Klasa 6B 2017/2018 - wychowawca - mgr Irena Kolano

Agata Anszczak, Anna Rabiej, Agnieszka Rabiej, Justyna Kilichowska, Sebastian Ferenc wykonali przepiękne choinki na
III Wojewódzki Konkurs z Techniki pt. Sprawne ręce - mądra głowa. Wyniki konkursu nie są jeszcze znane.

28 listopada przedstawiciele naszej klasy wzięli udział
w podsumowaniu wojewódzkiego projektu ekologicznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia i My w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie ci wykonali najciekawszy lapbook pt. My dzieci pokonamy elektrośmieci. Podczas uroczystości Anna Rabiej, Agnieszka Rabiej, Daniel Fiuk, Dawid Pudełko otrzymali upominki oraz odebrali dyplom dla szkoły za wzięcie udziału w projekcie. Honorowy patronat nad projektem objął prezydent Dąbrowy Górniczej oraz prezydenci Katowic i Bytomia. Warto podkreślić, że w projekcie wzięły udział tylko dwie szkoły z naszego miasta.

14 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia
z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie naszej klasy i klasy 4a.

Tematem przewodnim przedstawienia było hasło: "Pociąg do wolności". Nasze przedstawienie uświetnił występ chóru szkolnego, który zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych np. Przybyli ułani pod okienko, Rota itp.

Zespół z naszej klasy w składzie: Agnieszka Rabiej, Ania Rabiej, Agata Anszczak i Wiktoria Goroszkiewicz wziął udział w szkolnym quizie "Czy znasz swoją szkołę oraz miejscowość?" i zajął trzecie miejsce.

9 listopada z okazji Święta Niepodległości wykonaliśmy gazetkę klasową oraz okolicznościowe kotyliony.

6 listopada w Operze Śląskiej w Bytomiu odbyła się próba generalna przedstawienia muzycznego pt. "Mały kominiarczyk - zróbmy operę". Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

18 października wybraliśmy się do Planetarium Śląskiego
w Chorzowie im. Mikołaja Kopernika na lekcje astronomii. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne i obejmowały następujące zagadnienia:

• ruch obrotowy i obiegowy Ziemi
  • budowa Wszechświata

Ponadto po zajęciach zobaczyliśmy obserwatorium z największym teleskopem w Polsce.
Korzystając z pięknej pogody zachwycaliśmy się urokami jesieni
w Parku Śląskim.
Zainteresowani uczniowie wzieli udział w konkursie fotograficznym pt. "Jesień w obiektywie".

13 października w ramach wychowania patriotycznego byliśmy
w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Poznaliśmy tam historię naszego regionu, walkę mieszkańców Śląska o polskość na tych terenach. Muzeum jest bardzo nowoczesne, ma wiele multimedialnych atrakcji. Warto było tam pojechać.

15 września braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata 2017". W tym roku porządkowaliśmy zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Żabie Doły".

Samorząd klasowy:

• Anna Rabiej
  • Daniel Fiuk
  • Jakub Matejczyk
Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczeliśmy w tym roku
4 września, mieliśmy więc przedłużone wakacje.
Obecnie nasza klasa liczy 18 osób.