Szkoła Podstawowa nr 28
im. Królowej Jadwigi w Bytomiu
   
 
OGŁOSZENIA  !
O SZKOLE
KADRA SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
WYDARZENIA szkolne i nie tylko
Z ŻYCIA KLAS
KRONIKA ZIELONEJ SZKOŁY 2018
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
KALENDARZ R. SZK. 2019/2020
DLA RODZICÓW
"PRZYJACIEL SZKOŁY"
ORGANIZACJE SZKOLNE
POMOC psychologiczno-pedagogiczna i logopedyczna
PROJEKTY I PROGRAMY
BIBLIOTEKA
ŚWIETLICA SZKOLNA
STOŁÓWKA
NASZE SUKCESY
"PAŹ KRÓLOWEJ JADWIGI"
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KRONIKA
DLA NAUCZYCIELI
PUBLIKACJE
PETYCJE
LINKI
KONTAKT
MAPA STRONY
RODO
   
 
STRONA GŁÓWNA

 
KRONIKA ZIELONEJ SZKOŁY 2018


 

Dzień 12 - 23.05

Dziś wybraliśmy się na wycieczkę do aż trzech miejscowości - Świnoujścia, Międzyzdrojów
i Trzęsacza. Odbyliśmy wojskowe szkolenie w Forcie Gerharda, podziwialiśmy piękne Jezioro Turkusowe, płynęliśmy promem, zwiedzaliśmy Muzeum Przyrodnicze i Gabinet Figur Woskowych, byliśmy na molo i oglądaliśmy ruiny kościoła w Trzęsaczu. 


Dzień 11 - 22.05 

W tym dniu już po raz piąty byliśmy na basenie. Pod czujnym okiem ratownika graliśmy
w "Ruchomego kosza". Zdecydowana większość z nas radzi sobie w wodzie coraz lepiej. Robiliśmy też prace plastyczne o nadmorskiej tematyce. Na koniec dnia czekał nas jeszcze grill. 


Dzień 10 - 21.05

Połowa naszej nadmorskiej przygody już za nami, zatem nadszedł czas na spotkanie
z wielkim władcą mórz i oceanów - Neptunem. Neptun przygotował dla nas szereg rozmaitych zadań - skakanie przez dziury, czołganie się pod parawanami, spacer gołymi stopami po szyszkach, przenoszenie kubeczków z wodą, rzuty do celu czy picie soku
z cytryny. Wszyscy zadania wzorowo wykonali i na koniec zostali pasowani przez samego Neptuna. Dzień 8 - 19.05

Ten dzień upłynął nam pod hasłem "końska przygoda". Dowiedzieliśmy się o tych mądrych
i pięknych zwierzętach wiele ciekawostek, mogliśmy je czesać i jechać na nich. Piekliśmy kiełbaski i strzelaliśmy z łuku. 


Dzień 6 - 17.05

U nas pogoda cały czas dopisuje, jest pięknie i słonecznie. Napisaliśmy już listy do rodzin, byliśmy na basenie i urządziliśmy pierwsze piżama party. Na koniec wszyscy razem czytaliśmy książkę na dobranoc. 

   

Dzień 5 - 16.05

Dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie rano, żeby zjeść szybko śniadanie i wyruszyć na zwiedzanie Kołobrzegu. Na miejscu w tajemniczych podziemiach wzięliśmy udział w zabawie "piracka przygoda". Musieliśmy wykonać szereg niełatwych zadań, np. wbijać gwoździe, kręcić sterem, czy przeciągać linę. Potem udaliśmy się na długi i ciekawy spacer. Oglądaliśmy zabytkową katedrę, pocztę, Pomnik Zaślubin z Morzem, latarnię morską. Na koniec uczestniczyliśmy w rejsie po morzu statkiem "Viking" . 

Dzień 4 - 15.05

 We wtorek wybraliśmy się do sklepów i na pocztę, aby kupić, wypisać i wysłać kartki
z życzeniami dla naszych bliskich. Na basenie graliśmy w grę "Ruchomy kosz" i bardzo nam się podobało. Uczyliśmy się też piosenek o morzu i szykowaliśmy się do wycieczki do Kołobrzegu.

Dzień 3 - 14.05

Poniedziałek od początku zapowiadał sie ciekawie. W tym dniu czekały nas bowiem dwie atrakcje - basen i dyskoteka. W jednej i drugiej formie wszyscy brali aktywny udział
i świetnie się bawili. W międzyczasie mieliśmy też konkurs na rzeźby z piasku. Powstały wulkany, żółwie, kościoły, rzeki, syrenki, pączki i różne inne rzeczy. Nasza wyobraźnia nie zna granic. Dzień 2 - 13.05

Niedzielę rozpoczęliśmy od wykonywania rysunków, które wkróce ozdobią drzwi naszych pokoi. Potem wszyscy udaliśmy się na plażę. Słońce nam pięknie grzało, ale woda nadal jest bardzo zimna...brr... Byliśmy też na placu zabaw, skakaliśmy na trampolinie, ćwiczyliśmy na siłowni. Po obiedzie byliśmy w kościele i na drobnych zakupach. A jutro czeka nas basen!!!


Dzień 1 - 12.05

Pierwszy dzień Zielonej Szkoły był nieco męczący, bo spędzony w większej mierze
w autokarze. Wszystkie dzieci były na szczęście bardzo dzielne i nie dały po sobie poznać, że są zmęczone. Zaraz po przyjeździe była kolacja, no i oczywiście poszliśmy przywitać morze. Było już późno, więc, kto miał jeszcze siły, to rozpakował swoje rzeczy, wykąpał się
i poszedł spać.


 
Copyright (c) 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu Łagiewnikach