KLASA 1b 2018/2019 - wychowawca - mgr Sabina Nigrin

marzec 2019

Dni coraz dłuższe, pogoda coraz piękniejsza, więc my również postanowiliśmy się wybrać na spacer na poszukiawania wiosny. Ale po kolei...Na początku świętowaliśmy Dzień Kobiet i chłopcy wręczali dziewczynkom prezenty. Braliśmy też udział w warsztatach z papieru czerpanego, które były bardzo ciekawe!!! No i mieliśmy swoich reprezentantów w szkolnym koncercie Mini Playback Show. Kuba i Emilka udawali Long&Junior w piosence "Tańcz tańcz", Milenka wsperana przez Emilkę śpiewała piosenkę "Pół kroku stąd" z bajki "Vaiana", a Amelia na trzy minuty zmieniła się w Zenona Martyniuka w piosence "Przekorny los".

luty 2019

Miesiąc luty, choć bardzo krótki, był bardzo ciekawy. Odwiedziła nas pani, która opowiadała o profilaktyce jamy ustanej. Mieliśmy też swoją pierwszą dyskotekę karanwałową. Każdy z nas miał bardzo fajne przebranie. Obchodziliśmy też Dzień  Maski Karnawałowej.

styczeń 2019

Styczeń rozpoczęliśmy od Dnia Gier Planszowych. Bardzo liczna grupa z naszej klasy uczestniczyła w szkolnym kuligu. Obchodziliśmy też Dzień Kapcia.

grudzień 2018

Grudzień rozpoczęliśmy od świętowania Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Następnie zgłębialiśmy tematy związane z kulturą śląską i tradycjami naszej "Małej Ojczyzny" - jedliśmy śląskie dania, w tym niektórzy z nas po raz pierwszy kosztowali wodzionkę! Śpiewaliśmy śląskie piosenki i tworzyliśmy plakat przedstawiający nasz bytomski strój. Również w grudniu przybył do nas Mikołaj, który rozdał nam zaproszenia na wycieczkę do Żarek. Dzięki uprzejmości Mamy Milenki dekorowaliśmy też piękne świąteczne pierniki. Na koniec mieliśmy swoje pierwsze klasowe jasełka.

listopad 2018

W listopadzie pojechaliśmy do Opery Śląskiej, gdzie mogliśmy zobaczyć miejsca, dotąd nam nieznane. Poznaliśmy różnych pracowników opery, a pomagała nam w tym Amelka. Amelka zajęła też I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim pt. "Pierścień Świętej Kingi"!
W listopadzie mieliśmy też swoją pierwszą wspólną zabawę andrzejkową:-)

październik 2018

W październiku wspólnie świętowaliśmy Święto Szkoły oraz Dzień Uśmiechu.

wrzesień 2018

Za nami już pierwszy miesiąc szkolnej przygody. W tym czasie działo się bardzo wiele rzeczy. Zostaliśmy pasowani na ucznia, byliśmy na wyciecze w Operze i  na licznych wycieczkach pieszych po okolicy. Świętowaliśmy Dzień Chłopaka i Dzień Wąsów. Ten czas minął nam bardzo szybko!