LOP

Organizacje szkolne

Jak dokarmiać ptaki cz. 1

Jak dokarmiać ptaki cz. 2

Akcja dobroczynna „Miska dla schroniska” zakończona sukcesem!

Uczniowie naszej szkoły oraz członkowie LOP, wrażliwi na krzywdę zwierząt, kolejny raz ochoczo przystąpili do akcji „Miska dla schroniska” organizowanej na rzecz bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Bytomiu - Miechowicach. Główną pomysłodawczynią zbiórki i organizatorką już od ponad dwudziestu lat jest nauczycielka biologii i przyrody - Pani Bożena Gajda.  Jak sama stwierdza, taka akcja to obopólna korzyść: dla zwierząt – duża pomoc, a dla uczniów – kształtowanie poczucia odpowiedzialności, mobilizacja do podjęcia działań mających  na celu niesienie bezwarunkowej pomocy oraz uwrażliwienie  na problemy  i potrzeby zwierząt.
8 grudnia 2017 roku zakończyliśmy zbiórkę karmy, koców, misek oraz pieniędzy na leki i środki opatrunkowe, które przekazaliśmy naszym czworonożnym przyjaciołom w schronisku. Musimy przyznać, że udało się zebrać dużo potrzebnych rzeczy i karmę. Możemy się pochwalić, bo jest to imponująca zbiórka zwłaszcza w tak trudnym okresie dla zwierząt, jak zima. Cieszymy się więc, że nasi uczniowie i ich rodzice zawsze spieszą z pomocą i pamiętają.
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzakom.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy
 i zachęcamy do pomocy  przez cały rok!

Do 22 grudnia 2017 roku będą zbierane jeszcze potrzebne rzeczy w ramach akcji „Świąteczna łapa”. Gorąco prosimy o wsparcie. Niech los bezdomnych zwierząt nie pozostanie nam obojętny.

Skład zarządu i zadania na rok szkolny 2015/2016 (PDF)