Szkoła Podstawowa nr 28
im. Królowej Jadwigi w Bytomiu
   
 
OGŁOSZENIA  !
O SZKOLE
KADRA SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
WYDARZENIA szkolne i nie tylko
Z ŻYCIA KLAS
KRONIKA ZIELONEJ SZKOŁY 2018
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
KALENDARZ R. SZK. 2019/2020
DLA RODZICÓW
"PRZYJACIEL SZKOŁY"
ORGANIZACJE SZKOLNE
POMOC psychologiczno-pedagogiczna i logopedyczna
PROJEKTY I PROGRAMY
BIBLIOTEKA
ŚWIETLICA SZKOLNA
STOŁÓWKA
NASZE SUKCESY
"PAŹ KRÓLOWEJ JADWIGI"
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KRONIKA
DLA NAUCZYCIELI
PUBLIKACJE
PETYCJE
LINKI
KONTAKT
MAPA STRONY
RODO
   
 
STRONA GŁÓWNA

 
Rok szkolny 2013/2014


RODZICE - DZIECIOM, DZIECI - RODZICOM

To jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w mieście Bytom, w której od 2013 r. biorą udział miasta ościenne, a uczestnikami są całe rodziny. W turnieju piłkarskim zmagają się rodzice, walcząc o nagrody dla szkół swoich dzieci. Najmłodsi natomiast, dopingując rodziców, konkurują w zawodach w kibicowaniu, tocząc bój o nagrody równie atrakcyjne, jak te dla rodziców. A jest o co walczyć?! Organizatorzy mają do rozdania dla uczestniczących szkół  ponad 500 piłek do różnych dyscyplin sportowych oraz cenne nagrody rzeczowe dla uczniów.
Reprezentacja Rodziców uczniów naszej szkoły brała udział w eliminacjach, które odbyły się 31 maja 2014 na boisku przyszkolnym Gimnazjum nr 7 w Szombierkach. Nasza szkoła rywalizowała z Gimnazjum nr 7, SP 44 i SP 45. Ojcowie naszych uczniów zajęli trzecie miejsce. Dopisali również kibice, którzy za okrzyki i tańce także zdobyli zaszczytne trzecie miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy!
 

 


ZIELONA SZKOŁA - MRZEŻYNO

Relacja i zdjęcia 28 V - 2 VI [pdf]

Relacja i zdjęcia 3 VI - 8 VI [pdf]


DZIEŃ OTWARTY

Dzień Otwarty naszej szkoły odbył się dnia 26 marca 2014 r. Był to dzień pełen atrakcji.
Najpierw odwiedziły nas przedszkolaki z przedstawieniem, którego widzami byli uczniowie klas młodszych. W tym samym czasie szóstoklasiści pod kierunkiem nauczycielki przyrody, pani Bożeny Gajdy, posadzili przed Naszą Szkołą platan upamiętniający zmarłego niedawno dra Leopolda Kobierskiego, który niejednokrotnie nas odwiedzał i podarował nam wiele roślin zdobiących tereny przyszkolne.
Po południu odwiedzili nas przyszli pierwszoklasiści wraz ze swoimi rodzicami. Mieli wspaniałą okazję, by zapoznać się z placówką. Zwiedzanie szkoły rozpoczęli od sali gimnastycznej. Obejrzeli tam krótki program artystyczny. Wystąpił szkolny chór, były recytacje wierszy oraz popisy kółka tanecznego. Wszystko po to, by pokazać przedszkolakom, że szkoła to nie tylko nauka, ale też zabawa i ciekawie spędzany czas. Później nadszedł czas na zwiedzanie budynku. Nasi goście mogli zobaczyć świetlicę, salę komputerową, sale lekcyjne, a także porozmawiać z nauczycielami, poobserwować prowadzone zajęcia. Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszyła się sala rekreacyjna z torem przeszkód.
Mamy nadzieję, że udało nam się przybliżyć klimat szkoły, a nasze propozycje spełniły oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim naszych najmłodszych, sześcio- i siedmioletnich gości, i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym!
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie do naszej placówki.


KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ
TO MY SE POGODALI  POŚPIYWALI...

Dnia 3 i 4 grudnia w naszej szkole odbyły się Szkolne Dni Śląska. 3 grudnia - pisemny konkurs gwary śląskiej. 4 grudnia - występy artystyczne po śląsku (druga część konkursu). Nad  całością przygotowań  i przebiegu uroczystości czuwała pani Anna Franik, a pomagały jej panie Aneta Nordyńska-Cichy, Anna Giermak i Urszula Jaksa.
Oprócz pięknych występów artstycznych można było również pokosztować chleba ze smalcem, krupnioków oraz pysznych kiszonych ogórków. Było u nas jak kiedyś dawniej w śląskich domach...

Laureaci pisemnego konkursu gwary śląskiej to:
W kategorii klas I-III
I miejsce - Dorota Fiszer IIIc
II miejsce - Mateusz Gębka IIa, Dawid Ogonowski IIIc
III miejsce - Martyna Maruszak IIId, Jakub Matejczyk IIb
W kategorii klas IV-VI
I miejsce - Karolina Matejczyk Vc
II miejsce - Katarzyna Franik Vb
III miejsce - Sandra Otawa VIb

Laureaci ustnej części konkursu gwary:
W kategorii klas I-III
I miejsce - klasa IIIc przedstawienie "Kopciuszek po śląsku"
II miejsce - Karolina Kasprzyk z zespołem z klasy IIa
III miejsce - Jakub Matejczyk z klasy IIb
W kategorii klas IV-VI
I miejsce - Katarzyna Franik Vb
II miejsce - Karolina Matejczyk Vc
III miejsce - zespół Katarzyna Franik i Jakub Lechowicz Vb

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

 

 


WARSZTATY PAPIERNICZE

14 listopada 2013 roku odbyły się w Naszej Szkole warsztaty papiernicze - żywa lekcja historii związana z wytwarzaniem papieru. Przygotowane i przeprowadzone zostały przez gliwicką firmę "Kalander". Uczestniczyli w nich uczniowie klasy III d oraz klas IV-VI. Podczas warsztatów uczniowie zdobywali wiedzę na temat początków wytwarzania papieru, własnoręcznie czerpali papier i barwili go techniką japońską. Uczyli się też kaligrafii gęsim piórem oraz własnoręcznie przybijali pieczęcie lakowe ze swoimi inicjałami.
Każde dziecko zabrało na pamiątkę do domu rzeczy przez siebie wykonane.
Warsztaty dla uczniów zorganizowała nauczycielka techniki mgr Danuta Nawrot.

 
12

   
PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I-szych
JUŻ NIE JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM - JESTEM PIERWSZAKIEM !!!

5 październik 2013 r. - to był bardzo ważny dzień dla wszystkich uczniów naszej szkoły, świętujących z Królową Jadwigą, a w szczególności dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci z klas Ia, Ib i Ic stały się prawdziwymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 28. W obecności Pani Dyrektor oraz zaproszonych Rodziców i Gości uczniowie z pomocą
Dobrej Wróżki rozwiązywali zadania z różnych krain wiedzy. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odpowiadali na zagadki i odkrywali tajemnice nauki.
Wszystko się udało! Zła Wróżka bacznie przyglądała się poczynaniom dzieci i ostatecznie pozwoliła na uroczyste pasowanie.
Po części oficjalnej naczych bohaterów czekały niespodzianki w klasach. Następnie w towarzystwie Rodziców udali się na festyn i zwiedzanie szkoły.
Mamy nadzieję, że dzielni Pierwszacy będą wzorowymi i zawsze uśmiechniętymi uczniami.

Życzymy Im tego z całego serca!
Panie wychowawczynie klas I


 
Copyright (c) 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu Łagiewnikach