Rekrutacja i poradniki

Sposoby pomocy dziecku w uczeniu się (PDF)

Poradnik dla rodziców ucznia (PDF)

REKRUTACJA 2019/2020

W celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 Minister Edukacji Narodowej przekazuje specjalny PLAKAT przygotowany przez ministerstwo.

Na stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Informacja w sprawie przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego
i postępowania uzupełniającego do klas I publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019.

> Informuję, że w dniu 30 października 2017 r. Rada Miejska w Bytomiu podjęła uchwałę nr LV/681/17 w sprawie określenia lokalnych kryteriów rekrutacji, punktacji oraz dokumentów potwierdzających ich spełnienie przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem do publicznych szkół podstawowych  prowadzonych przez Miasto Bytom. W załączeniu przekazuję ww. uchwałę Rady Miejskiej.
> Ponadto informuję, że obowiązuje Zarządzenie Prezydenta Bytomia nr 47/17
z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie określenia wzoru zgłoszenia i wniosku
o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej oraz terminów postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bytom.
> Ww. zarządzenie przesyłaliśmy Państwu w ubiegłym roku. W załączeniu przesyłam załączniki do zarządzenia (wniosek/zgłoszenie), w których zostały zaktualizowane podstawy prawne (dopisano późn. zm. do  Dz. U. z 2017 r.
poz. 59 oraz we wniosku w kryterium nr 5 dopisano słowo wybranej, zgodnie ze zmianami wynikającymi z  ww. uchwały o kryteriach lokalnych).
> Zgodnie z Zarządzeniem nr 47/17 Prezydenta Bytomia przesyłam treść Komunikatu nr 1/2018 z 15 stycznia 2018 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bytom na rok szkolny 2018/2019.
> Komunikat nr 1/2018 w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego oraz Komunikat nr 2/2018 w sprawie określenia lokalnych kryteriów rekrutacji dostępne są również na stronie um.bytom.pl/zakładka edukacja/komunikaty.

> Załączniki:
> - uchwała nr LV/681/17 Rady Miejskiej w sprawie określenia lokalnych kryteriów rekrutacji, punktacji oraz dokumentów potwierdzających ich spełnienie przy przyjęciu kandydatów zamieszkałych poza obwodem do publicznych szkół podstawowych  prowadzonych przez Miasto Bytom;
> - wzór zgłoszenia dziecka do pierwszej klasy rejonowej publicznej szkoły podstawowej;
> - wzór wniosku  o przyjęcie dziecka do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej;
> - Komunikat nr 1/2018 z 15 stycznia 2018 r. w sprawie terminów postępowania rekrutacyjnego, postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do pierwszych klas szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Bytom na rok szkolny 2018/2019.

> Z poważaniem
> Aldona Kopczyńska
Naczelnik Wydziału Edukacji

ZGŁOSZENIE dziecka do szkoły podstawowej rejonowej (doc)