Szkoła Podstawowa nr 28
im. Królowej Jadwigi w Bytomiu
   
 
OGŁOSZENIA  !
O SZKOLE
KADRA SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
WYDARZENIA szkolne i nie tylko
Z ŻYCIA KLAS
KRONIKA ZIELONEJ SZKOŁY 2018
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
KALENDARZ R. SZK. 2019/2020
DLA RODZICÓW
"PRZYJACIEL SZKOŁY"
ORGANIZACJE SZKOLNE
POMOC psychologiczno-pedagogiczna i logopedyczna
PROJEKTY I PROGRAMY
BIBLIOTEKA
ŚWIETLICA SZKOLNA
STOŁÓWKA
NASZE SUKCESY
"PAŹ KRÓLOWEJ JADWIGI"
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KRONIKA
DLA NAUCZYCIELI
PUBLIKACJE
PETYCJE
LINKI
KONTAKT
MAPA STRONY
RODO
   
 
STRONA GŁÓWNA

 
Rok szkolny 2016/2017


MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 30 września 2016 r. obchodzono VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W Naszej Szkole obchodziliśmy go 3.10.2016 r. W tym dniu dzieci mogły zmagać się z tabliczką mnożenia podczas „gry kostkami” na każdej przerwie. Przez dwa kolejne tygodnie uczniowie klas IV-VI wykonywali codziennie 10 przykładów z tabliczki mnożenia w ciągu jednej minuty. Najlepsi w tych zmaganiach okazali się trzej uczniowie. Oni wzięli udział w dogrywce. Oto oni:

MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA - JAN DZIEŻOK - KL. V A

I WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA - WOJCIECH ZDEBKO - KL.VI C

II WICEMISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA - KAMIL CYTRON - KL. VI B

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

Dnia 7 października 2016 o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 28 imienia Królowej Jadwigi odbyła się uroczystość upamiętniająca 45-lecie istnienia placówki, połączona z tradycyjnym Świętem Szkoły... ...Na rocznicę przybyli zaproszeni goście: pan Damian Bartyla - prezydent  Bytomia, wiceprezydent - pani Aneta Latacz, pani Aldona Kopczyńska - naczelnik Wydziału Edukacji, pan Mirosław Papiernik - starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach oraz inni przedstawiciele Wydziału Edukacji, radni  Bytomia, dyrektorzy szkół i placówek edukacyjnych zaprzyjaźnionych ze szkołą.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie dyrektora szkoły pani Danuty Zemeli.

Tradycją szkoły jest przyznawanie tytułu  „Przyjaciela Szkoły”, który w tym roku otrzymali pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej oraz pani Janina Kwijas.

Kolejną częścią uroczystości był program artystyczny, pokazujący historię szkoły na tle wydarzeń  minionych 45 lat, każdą dekadę zilustrowano innym podkładem muzycznym.

Po zakończeniu programu artystycznego, w imieniu zaproszonych gości, ciepłe słowa i wyrazy podziękowania na ręce pani dyrektor złożyli: prezydent Bytomia oraz starszy wizytator Delegatury.  Życzyli oni dalszej, owocnej pracy całej społeczności szkolnej.

Uczniowie po zakończeniu części artystycznej, brali udział w kiermaszu rękodzieła i wypieków przygotowanych przez rodziców.

Była to wspaniała okazja do integracji środowiska lokalnego: dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz przedstawicieli władz lokalnych.

Opracowanie: mgr Bożena Oporek i mgr Iwona Polańska 

zdjęcia 1-3 autorstwa FOTO FAN Andrzej Maciejewski, 4 autorstwa pani Anny Giermak-Grodzińskiej:

 

 

Pierwsza pomoc z PCK

Dnia 16.11.2016 r. w Naszej Szkole odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy dla uczniów klas III i IV.

Przeprowadził je Pan Jonatan Respondek -strażak, ratownik medyczny, pracownik PCK w Bytomiu.
Sprawozdanie

 

 

"DNI ŚLĄSKIE"

"Gdybym to ja miała
skrzydełka jak gąska.
Poleciałabym ja
za Jaśkiem do Śląska..."

W dniach 2 i 5 grudnia odbyły się w Naszej Szkole „Dni  śląskie”. 2 grudnia uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym „Śląsk – moja Ojczyzna”. Prace uczniów oceniali studenci Uniwersytetu Śląskiego, którzy przygotowali dla zwycięzców piękne nagrody w postaci gier planszowych.
5 grudnia klasy I-III uczestniczyli w przedstawieniu teatrzyku Kamishibai - „Legenda o Skarbniku”, słuchali wierszy po śląsku, śpiewali śląskie piosenki oraz tańczyli trojaka.
5 grudnia dla klas IV-VI odbył się również pisemny konkurs tłumaczenia śląskiej gwary. W tym dniu można było również skosztować chleba z tustym oraz kiszonych ogórków.
Spotkomy sie zaś za rok!

 

WIGILIA ŁAGIEWNICKA 2016

Już po raz kolejny Nasza Szkoła wzięła udział w kolędowaniu podczas Wigilii w Łagiewnikach. Tym razem zaśpiewała Oliwia Klinke z kl. Va oraz zespół „Szkolne gwiazdki” składający się z uczniów klas II i III.

 

 

Wycieczka klas I-II

W środę 11 stycznia 2017r. uczniowie klas Ia, IIa, IIb, IIc, IId, IIe wybrali się do Opery Śląskiej w Bytomiu na przedstawienie pt. "Karolcia".

Zwiedzili gmach opery, obejrzeli pomniki Stanisława Moniuszki i popiersie Fryderyka Chopina oraz tablice pamiątkowe poświęcone wybitnym postaciom. Spektakl był piękny i pouczający. Dzieci uczestniczyły także w lekcji teatralnej.

 

 

"MAŁY OKR 2017" - etap regionalny

1 marca odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2017". Konkurs zorganizowała pani Barbara Kolasa.

WYNIKI

 


Znakomite wyniki kolejnych etapów konkursu - w zakładce Osiągnięcia Uczniów.

 

V DNI MATEMATYKI

W czwartek 16 marca w naszej szkole odbyły się V Dni Matematyki. W ramach tych dni w czwartek uczniowie klas IV-VI wzięli udział w KANGURZE MATEMATYCZNYM. W trzech kategoriach walczyło przez 75 minut 27 uczniów klas II - VI rozwiązując zadania zamknięte z matematyki. W piątek uczniowie klas II-III mogli wziąć udział w zmaganiach matematycznych „MATEMATYKA NA WESOŁO”. I tak kolejne miejsca zdobyli:

I miejsce: Bartłomiej Dyćkowski

II miejsce: Julia Maciejewska

III miejsce: Maja Klinke

Również w piątek uczniowie klas IV- VI grali w „Kości z tabliczką mnożenia” i wykonywali mnożenie sposobem pisemnym za „słodziaka”. W ramach zajęć świetlicowych uczniowie klas I-III także sprawdzali swoje matematyczne umiejętności. Było wielu chętnych.

Przez tydzień 74 uczniów klas IV- VI  walczyło o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Codziennie w ciągu 1 minuty rozwiązywali po 10 przykładów z mnożenia lub dzielenia. Pod koniec było coraz trudniej. Ostatecznie czołowe miejsca zajęli:

I miejsce – 6c - 27 (Wojciech Zdebko)

II miejsce – 6 a - 17 (Weronika Stawska)  oraz 4 b- 22 (Natalia Wójcik)

III miejsce – 5 c - 22 (Szymon Sprutta)

W rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi 3,14… uczniowie mogli szukać daty swoich urodzin lub numeru telefonu. Wśród tych osób są: WOJCIECH ZDEBKO, NATALIA ŚWIERKOT, JAKUB GOJ.

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK.

Opracowanie: mgr Joanna Nowak

 

Konkurs Ortograficzny dla klas I-III

W dniu 22 marca 2017 roku w Naszej Szkole odbył się konkurs ortograficzny, podczas którego poszukiwaliśmy Mistrza Ortografii w kategorii klas 1-3. Dwudziestu ośmiu uczniów, wyłonionych wcześniej podczas eliminacji klasowych, zasiadło do napisania dyktanda konkursowego i rozwiązania testu ortograficznego. Wszyscy dzielnie radzili sobie z zawiłościami polskiego języka, a jury konkursowe zdecydowało przyznać najlepszym uczniom następujące wyróżnienia:

Tytuł Mistrza Ortografii i złote medale zdobyli ex aequo:

 •     Oliwia Mazurek (klasa 3b) 
 •     Jakub Franik (klasa 3a) 

Tytuł vice mistrza ortografii i srebrne medale zdobyli:

 •     Maja Klinke (klasa 3c)
 •     Piotr Żydek (klasa 3c)
 •     Barbara Kandora (klasa 2c)

Wyróżnienia i brązowe medale zdobyli:

 •     Filip Orlik (klasa 2b)
 •     Krzysztof Ratyński (klasa 2b)
 •     Aleksandra Piętak (klasa 3a)
 •     Julia Maciejewska (klasa 3c)

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach ortograficznych.

 Organizatorzy konkursu: mgr Klaudia Widera, mgr Karolina Kandora, mgr Marta Piotrowska

Opracowanie: mgr Marta Piotrowska

 

 

Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu

27 marca w Naszej Szkole odbył się Dzień Otwarty, w którym uczestniczyły dzieci rozpoczynające we wrześniu wielką przygodę z nauką w klasie I. Spotkanie z przyszłymi uczniami było okazją do pokazania im jak wygląda szkoła od wewnątrz, co jest w niej ciekawego i w jaki sposób można spędzać czas wolny od zajęć lekcyjnych uczestnicząc w zajęciach dodatkowych. Dzieciom tak spodobało się w naszej szkole, że nie chciały iść do domu i wracały po kilka razy do sal, w których były przygotowane m.in. zajęcia: plastyczne, taneczne, ekologiczne, gier logicznych.

OPRACOWANIE relacji: mgr Justyna Urbańska, mgr Sabina Nigrin

 

Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI

W dniu 3 kwietnia 2017 roku w Naszej Szkole odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas 4-6. Składał się on z testu pisemnego i części praktycznej przy tablicy multimedialnej...

...WYNIKI:

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła:

 •     Katarzyna Cempa  (klasa 6c) 

Tytuł vice mistrza ortografii zdobyła:

 •     Alicja Kuczera (klasa 5a)

Trzecie miejsce zdobył:

 •     Wojciech Zdebko (klasa 6c)

Wyróżnienia otrzymali:

 •     Mateusz Gębka (klasa 5a)
 •     Jeremiasz Przepióra (klasa 4a)
 •     Dawid Ogonowski (klasa 6c)
 •     Martyna Maruszak (klasa 6c)
 •     Anna Szwajnoch (klasa 6b)

 Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów w ortograficznych zmaganiach.

 Organizatorzy konkursu: dr Aleksandra Rutkowska, mgr Agnieszka Słomka, mgr Anna Stypa-Droździel

 
12

 

VII Regionalny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej 

 
12

 

LEKCJA W OPERZE ŚLĄSKIEJ

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pod tyłułem "Kostium czy żupan, czyli co kryje w sobie magazyn kostiumów" zorganizowanych w budynku Opery Śląskiej. W miłej atmosferze dzieci poznawały: Co to jest kostium? Co to jest rekwizyt? Kto to jest scenograf? Kto to jest charakteryzator?
Miały również niepowtarzalną możliwość mierzenia ciekawych i bajkowych kostiumów i rekwizytów, co sprawiało im wiele radości.

Opracowanie i zdjęcia: mgr Małgorzata Bira

 

 

Dzień Ziemi 2017 - klasy I-III

W czwartek 27 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Uczniowie klas I-III mogli wziąć udział w różnych atrakcyjnych zajęciach...

...Na początku odbyło się krótkie spotkanie na korytarzu I piętra, w czasie którego dzieci mogły pokazać zaprojektowane przez siebie stroje ekologiczne. Przez cały dzień królował kolor zielony. Po zaprezentowaniu kolejnych działań mali ekolodzy rozeszli się do sal, w których zaprezentowali swoje umiejętności zarówno plastyczne, muzyczne, taneczne, jak również literackie. Dzień Ziemi był tak zorganizowany, aby uczniowie mogli skorzystać z trzech bloków tematycznych dotyczących recyklingu. Zorganizowano pogadanki inspirowane bajkami edukacyjnymi, dzieci mogły nauczyć się piosenki „Ziemia to wyspa zielona” oraz zasadzić rośliny doniczkowe z wykorzystaniem surowców wtórnych. Klasy I i II pracowały w grupach nad stworzeniem plakatów i  makiet ekologicznych oraz tańczyły z szarfami do poznanej melodii. Uczniowie klas III wzięli udział w grupowym i indywidualnym pisaniu listu do Ziemi, w którym podawali przykłady, jak dbać o naszą planetę. Dzień Ziemi zakończył się apelem podsumowującym aktywności dzieci.

Opracowanie: mgr Klaudia Widera

 

 

II LEKCJA W OPERZE ŚLĄSKIEJ

10 maja dzieci uczestniczyły w warsztatach w Operze Śląskiej. Zastanawiały się: Co to są instrumenty? Jaki jest najpopularniejszy instrument? Po co jest nam w ogóle potrzebna muzyka? Jak się tworzy muzykę? I co ilustruje nam muzyka?
Miały również możliwość grania na wszystkich instrumentach strunowych, smyczkowych i perkusyjnych.
Uczestniczyły bardzo chętnie w konkursie pt. "Jaka to melodia?", podczas którego odgadły wszystkie prezentowane przez kwartet melodie.
Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę "Karolinka".

Opracowanie i zdjęcia: mgr Małgorzata Bira

 

 

WYJŚCIE DO OPERY ŚLĄSKIEJ

14 maja br. roku dzieci naszej szkoły (w operze w sali imienia Didura) wysłuchały wywiadu ze znakomitymi gośćmi : z panią Ewą Głowacką primabaleriną Opery Warszawskiej z panem Henrykiem Korwińskim i p. Emilem Wesołowskim choreografem.
Spotkanie rozpoczęto od pewnego cytatu "Taniec jest jak napad na bank każda sekunda jest cenna". Podjęto wątek, że taniec jest to niewspółmiernie długa i ciężka praca w stosunku do wystąpień na scenie.
Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze życiowej prowadzącej do kariery. Spotkanie uświetnił występ wokalny pani Anny Wiśniewskiej-Szopy.

Opracowanie i zdjęcia: mgr Małgorzata Bira

 

 

DZIENNIK POKŁADOWY ZIELONEJ SZKOŁY

Uczniowie klas III, którzy pojechali 21 maja do Dziwnówka uczą się i bawią doskonale!
Na szkolnym Facebooku znajdziecie galerię zdjęć z wyjazdu...
A na stronie www relację z każdego dnia (pdf)...

 WIEŚCI Z ZIELONEJ SZKOŁY cz. I


KONKURS "PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA 2017"

W czasie wakacji zakończył się ogólnopolski konkurs "Podwórko Talentów NIVEA 2017". Nasza szkoła awansowała do II etapu i ostatecznie zajęła 69 miejsce. Uzbieraliśmy 3844 głosy. Niestety nie udało się wygrać wymarzonego podwórka - potrzeba było ponad 10 razy tyle głosów... Szkoda, że w dzielnicy kilku tysięcy mieszkańców, nie było większego zainteresowania tą akcją i utworzeniem miejsca atakcyjnego dla wielu młodych Bytomian.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sumiennie głosującym, a także wszystkim zaangażowanym w powstanie filmu konkursowego.

 

SPORTOWE REPREZENTACJE SZKOŁY

 • Tenis stołowy chłopców 2016/2017

 

 • Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców 2016/2017
 

 • Mini piłka nożna chłopców 2016/2017
 

 


 
Copyright (c) 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu Łagiewnikach