2022/2023

LISTOPAD 2022r.

24 listopada dwoje uczniów – Amelia Zymella z klasy 5a i Jakub Kandora z klasy 5b reprezentowało naszą szkołę w rejonowym etapie XXVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
W tym roku w konkursie sprawdzana była znajomość Ewangelii według św. Łukasza. Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji na etapie rejonowym rywalizowało 34 uczniów.
Jakub zajął 2 miejsce i awansował do etapu diecezjalnego!!!

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

LISTOPAD 2022r.

19 listopada 2022 roku odbyły się w Bytomiu Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Organizator przygotował trzy trasy: 600m i 800m dla najmłodszych uczestników oraz 1km dla starszych biegaczy i seniorów.

Nasz uczeń Bartek Jankowski z klasy 8a zdobył pierwsze miejsce na dystansie 1km! Bartek ma już wiele sukcesów sportowych.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych zwycięstw!

LISTOPAD 2022r.

6 listopada w Bytomiu odbyły się zawody ŚLĄSKIEJ LIGI KARATE oraz TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU.
W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 7 klubów Śląska i Wrocławia.

Mimo dużej konkurencji  i wysokiego poziomu zawodników sukces odniósł Kamil Prysak – uczeń klasy 3b, który wywalczył złoto w konkurencji kumite oraz uczennica klasy 3a – Wiktoria Sebesta,która w tej samej konkurencji zdobyła brązowy medal. Kumite w przeciwieństwie do kata (walki z pozorowanymi przeciwnikami) jest walką z przeciwnikiem rzeczywistym. Tym bardziej jesteśmy dumni z Wiktorii i Kamila z osiągnięcia takiego sukcesu.

Nasi uczniowie są przykładem na to, że warto uprawiać sport, który oprócz poprawy kondycji, koordynacji ruchowej daje wiele satysfakcji z samego trenowania jak również z odnoszonych sukcesów.

Karate to także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Trening karate dla dzieci w naszej szkole to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Rozpoczęty w dzieciństwie, na pewno wpływa pozytywnie na rozwój dziecka.

LISTOPAD 2022r.

W niedzielę 6 listopada Alicja Śmiłowska z klasy 4a brała udział w zawodach karate 🥋 w ramach Śląskiej Ligi Karate Tradycyjnego w konkurencji KATA, gdzie zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal 🥇

GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!

PAŹDZIERNIK 2022r.

Mamy dwa I miejsca w I Bytomskim Festiwalu Sztuki „Otuleni jesienią”!

I Bytomski Festiwal Sztuki „Otuleni jesienią” zorganizowany przez SP 47 w Bytomiu
pod patronatem Pałacu w Miechowicach
zainteresował wielu uczniów szkół  podstawowych z Bytomia oraz solistów ze szkoły muzycznej.
Uczniowie mieli okazję pokazać na scenie swoje talenty wokalne w piosenkach o tematyce jesiennej.

Wykonawcy zaprezentowali bardzo wysoki poziom, tym bardziej cieszymy się z dużego sukcesu –
I miejsca Julii Wieczorek – uczennicy klasy 6a,
która zachwyciła jurorów piosenką „O deszczu, jesieni i …”, do której muzykę napisała Anna Ozner, a piękne słowa Celina Smędra.

W ramach festiwalu oprócz konkursu muzycznego odbył się również konkurs plastyczny, w którym nasza uczennica – Natalia Domin również z klasy 6a zdobyła I miejsce.
Jej pracę oraz prace innych nagrodzonych można było podziwiać na wystawie zorganizowanej przez organizatorów w ramach festynu pn. „Dzień kartofla”.

Gratulujemy sukcesów naszym utalentowanym uczennicom!

W czwartek 27 października w SP 21 im. Józefa Lompy w Bytomiu zorganizowano
II Olimpiadę Bytomskich Świetlic Szkolnych „Przez ruch do zdrowia”.
Nasza reprezentacja – uczniowie klasy 3a: Julia Arndt i Karol Klaużyński z kolegami
zdobyła  tam III miejsce!!!
Wszystkie konkurencje sportowe dostarczyły naszym uczniom dużo radości i satysfakcji ze zdobytych punktów.

Śmiało możemy powiedzieć, że nasi młodzi sportowcy spisali się na MEDAL.

PAŹDZIERNIK 2022r.

Nasza uczennica Lena Kiełkucka z klasy 4a z powodzeniem trenuje judo już kolejny rok. W połowie października wywalczyła pierwsze miejsce w zawodach Śląskiej Ligi Judo.

Gratulacje!!!!