INFORMACJE DLA ÓSMOKLASISTY


Drodzy Ósmoklasiści!!!

Oto daty Waszych egzaminów:

25 maja 2021r. godz. 9:00 – JĘZYK POLSKI

26 maja 2021r. godz. 9:00 – MATEMATYKA

27 maja 2021r. godz. 9:00 – JĘZYK ANGIELSKI

Pamiętajcie, żeby przyjść do szkoły już o godzinie 8:15.

Życzymy wszystkim POWODZENIA!!!

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Zadania na egzaminie ósmoklasisty

W arkuszu egzaminacyjnym ‎z każdego przedmiotu znajdą się zarówno zadania ‎zamknięte (tj. takie, w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych), jak i zadania otwarte (tj. takie, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź). ‎

Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w informatorach o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Arkusze wykorzystane na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13:00.

Wyniki i zaświadczenia

W 2021 r. uczniowie poznają swoje wyniki 2 lipca, natomiast 9 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń ‎zdobył za zadania z danego przedmiotu. ‎

Wynik centylowy to odsetek liczby ósmoklasistów (zaokrąglony do liczby całkowitej), którzy ‎uzyskali z egzaminu z danego przedmiotu wynik taki sam lub niższy niż zdający. ‎

Na przykład uczeń, który z języka polskiego uzyskał 78% punktów możliwych do zdobycia ‎‎(wynik procentowy), dowie się z zaświadczenia, że wynik taki sam lub niższy uzyskało ‎‎73% wszystkich zdających (wynik centylowy), co oznacza, że wynik wyższy uzyskało ‎‎27% zdających. Wynik centylowy umożliwia porównanie swojego wyniku z wynikami ‎uczniów w całym kraju.‎

 

Drodzy ósmoklasiści!

Firma VULCAN zaprasza na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentuje działanie systemu naboru elektronicznego do szkół ponadpodstawowych. Podczas prezentacji zostanie przedstawiony tegoroczny harmonogram naboru, proces wyboru placówek, podpisywanie elektroniczne wniosku oraz inne czynności działania systemu.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Zaproszenie na wydarzenie

DALSZE ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ?

Drodzy uczniowie klas ósmych,
przed Wami wybór nowej szkoły. Poniższy link zawiera ofertę edukacyjną bytomskich szkół ponadpodstawowych. Przeglądajcie i podejmujcie ważne decyzje:

www.ponadpodstawowa.bytom.pl

UWAGA!
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

17 maja rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w województwie śląskim. Zapraszamy uczniów klas ósmych do wzięcia udziału w spotkaniu online z prezydentem miasta Bytomia, Mariuszem Wołoszem, podczas którego Pan prezydent zaprezentuje ofertę szkół ponadpodstawowych w Bytomiu.
 
Spotkanie odbędzie się 7 maja o 10.00 na kanale YouTube Miasta Bytom https://www.youtube.com/user/BiuroPromocjiBytomia  
 
Podczas spotkania z uczniami klas ósmych, prezydent przybliży bogatą ofertę edukacyjną naszego miasta i zachęci uczniów do tego, by związali swą dalszą ścieżkę kształcenia z Bytomiem. Będzie to także okazja do odpowiedzi na pytania dotyczące samego procesu rekrutacji. Jeśli mają Państwo pytania lub sugestie, jakie zagadnienia warto jeszcze z Państwa punktu widzenia poruszyć podczas spotkania z młodzieżą, proszę o wysłanie ich do 4 maja na adres ke@um.bytom.pl
Accessibility