NAJWYBITNIEJSI UCZNIOWIE/ABSOLWENCI

BENIAMIN STECUŁA

W 2008r. podczas odbierania statuetki ,,Śląskie Talenty''

Uczeń naszej szkoły w latach 2003–2009. Wszechstronnie uzdolniony. Zdobywał laury zarówno w konkursach przedmiotowych, jak i fotograficznych czy sportowych. Jego pasją była matematyka i logika. Trenował również gimnastykę sportową i akrobatykę. Uczył się grać na keyboardzie. Beniamin trzykrotnie (w klasie III, IV i V) zdobył tytuł mistrza świata w Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych odbywających się w Paryżu. Jako pierwszy w całej historii mistrzostw uzyskał ten tytuł trzy razy pod rząd. Startował również w ogólnopolskich i regionalnych konkursach matematycznych.

Sukcesy matematyczne Beniamina:

Beniamin odnosił sukcesy również na innych polach. Uzyskiwał wysokie lokaty w akrobatyce i gimnastyce sportowej:

W 2008 r Beniamin został jednym z laureatów konkursu Śląskie Talenty organizowanego przez Towarzystwo im. Karola Goduli z siedzibą w Rudzie Śląskiej, zaś rok później jako szczególnie uzdolniony uczeń Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi był laureatem konkursu „Perełki św. Jadwigi Królowej” organizowanego przez australijską fundację The Queen Jadwiga Foundation dla szkół im. Królowej Jadwigi. Otrzymał również nagrodę specjalną prezydenta RP – Lecha Kaczyńskiego.
W jednym z wywiadów ówczesna wychowawczyni, Joanna Nowak, przedstawiła Beniamina w następujący sposób: Uczę Beniamina od pierwszej klasy. Od razu było widać, że ma wyjątkowe zdolności do matematyki. Ale najważniejsze, że jest niezwykle skromny. Nigdy nie pokazuje, że wie więcej, nigdy się nie wywyższa, a z drugiej strony chętnie pomaga kolegom w matematyce, tłumaczy. Myślę, że to właśnie przez tę skromność klasa tak bardzo go ceni i właśnie dlatego ma dobry kontakt z rówieśnikami.
Na temat Beniamina pojawiały się informacje w prasie, na przykład artykuły: Matematyczny geniusz czy Beniamin triumfator w „Dzienniku Zachodnim”. O osiągnięciach ucznia informowało biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a wzmianka o nim pojawiła się w notatce prasowej Uniwersytetu Wrocławskiego. O sukcesach chłopca powstał także film dokumentalny.
Społeczność naszej szkoły dwukrotnie nagrodziła Beniamina honorowym tytułem Pazia Królowej Jadwigi.

OLIVIA KLINKE

Podczas Gali IV Regionalnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w 2014r.

Uczennica naszej szkoły w latach 2012—2020. Typowa humanistka o szerokim wachlarzu zainteresowań, głównie artystycznych. Jej główną pasją był śpiew, muzyka i taniec, ale interesowała się także modą i sztuką. Już od pierwszej klasy Olivia wyróżniała się zdolnościami wokalnymi, które często prezentowała podczas wielu szkolnych uroczystości. Jej talent wokalny mogliśmy podziwiać również na imprezach, środowiskowych i miejskich. Uczennica zawsze chętnie reprezentowała szkołę. Poza tym aktywnie działała w Kole Wolontariatu oraz w Samorządzie Uczniowskim. Olivia wystąpiła w pierwszej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids Poland, w którym w drużynie Edyty Górniak dotarła do półfinału. Z powodzeniem brała także udział w I Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „World Song” w Sosnowcu zajmując II miejsce. W 2016 roku dołączyła do projektu muzycznego Young Stars, w ramach którego występowała oraz nagrała teledysk pt.: Niebezpiecznie.

Podczas pobytu w naszej szkole Olivia brała udział w wielu konkursach wokalnych stając się ich laureatką. Do jej osiągnięć należy m. in.:

Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - 2018r.

Ponadto Olivia brała aktywny udział w projekcie „Marzenia”, który został podsumowany w dniu 21 czerwca 2018 roku na scenie Teatru Nowego w Zabrzu, a także występowała jako dziewczynka z zespołu baletowego w musicalu Billy Elliot na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Święto Szkoły - 2013r.

KAJETAN PRYSAK

Uczeń naszej szkoły w latach 2013–2021. Uczeń uzdolniony matematycznie, kreatywny, przedsiębiorczy, odpowiedzialny i obowiązkowy. Został Sportowcem Roku Szkoły Podstawowej nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu, w roku szkolnym 2018/2019.

Kajetan trenuje karate tradycyjne. Do jego osiągnięć w tej dyscyplinie należą:

Kajetan (pierwszy z lewej) podczas wręczania Nagrody Prezydenta Bytomia - 2019r.
Accessibility