Z DZIENNIKA POKŁADOWEGO „ZIELONEJ SZKOŁY” – CZĘŚĆ I

„Zielona Szkoła” została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach

Dnia 4 czerwca 2024 roku 19 uczniów  Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu  pojechało autokarem do miejscowości Dziwnówek w województwie zachodniopomorskim w celu realizacji wypoczynku na „Zielonej Szkole”. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Karolina Kandora, Sabina Nigrin, Mirsolava Zakharia. Po przybyciu na miejsce wszyscy zostali zakwaterowani w ośrodku „Familijni”.

W ramach Zielonej Szkoły odbyły się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

• wycieczka do motylarni w Dziwnowie,

• wycieczka całodniowa do Kołobrzegu i rejs statkiem po Bałtyku,

• wycieczka do Trzęsacza i zwiedzanie interaktywnego muzeum,

• udział w zawodach sportowych i w chrzcie morskim,

• rozwiązywanie zadań podczas gry  terenowej,

• ognisko integracyjne,

• zabawy na basenie,

• pokaz cyrkowy “Bolek show”

• warsztaty plastyczne, techniczne, muzyczne,

• dyskoteka,

• zwiedzanie okolicy melexem,

• zabawy w sali zabaw “Tuptuś”,

• spacery brzegiem morza, podziwianie zachodu słońca,

• zabawy ruchowe i twórcze na plaży,

• poranny jogging brzegiem morza dla chętnych uczniów,

• zajęcia przyrodnicze w terenie,

• spacery po okolicy i rozmowy z mieszkańcami Dziwnówka,

• piracka przygoda.

Wyjazd uczniów był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir – vivre na stołówce i w ośrodku. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Uczniowie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętają mile spędzony czas podczas pobytu na Zielonej Szkole.