Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo – Plastycznym pt. „Jestem kreatorem baśniowych światów jak Jan Marcin Szancer”

Nasz uczeń z klasy 1a Jan Kandora został wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo – Plastycznym
pt. „Jestem kreatorem baśniowych światów jak Jan Marcin Szancer”!!!

Konkurs był zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka i Senatora RP X Kadencji Pana Wojciecha Koniecznego

Na konkurs wpłynęły 134 prace, których autorami byli uczniowie szkół podstawowych z wielu miejscowości województwa śląskiego: Bytom, Cieszyn, Czeladź, Częstochowa, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Kłomnice, Koniecpol, Konin, Krasice, Kruszyna, Lipie, Łaziec, Łysiny, Mysłowice, Myszków, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Rudniki, Siemianowice Śląskie, Tychy, Wola Mokrzeska, Wrzosowa, Zabrze, Zalesice, Żory.

Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu wybranego tekstu z zakresu prozy, liryki lub dramatu techniką płaską: rysunek, malarstwo, grafika.
Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria: klasy 1 – 3
II kategoria: klasy 4 – 6
III kategoria: klasy 7 – 8
Oceny prac dokonało Jury w składzie:
Pan dr hab. Jakub Jakubowski – artysta plastyk, prorektor i wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie
Pan Marek Czarnołęski – artysta plastyk, pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN w Częstochowie
Pani Karolina Ficenes – kierowniczka Filii nr 14 Biblioteki Publicznej im. dr W. Biegańskiego w Częstochowie
Jury, oceniając prace, brało pod uwagę: kreatywność ucznia, estetykę i pomysłowość wykonania pracy, zgodność pracy z tematyką i wskazaną techniką, oryginalność ujęcia tematu.

Gratulujemy sukcesu!!!