Kolejna edycja UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” już za nami…

Kolejna edycja UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

już za nami…

 

29 marca 2022 roku w naszej szkole podczas aukcji charytatywnej  OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” zebraliśmy 2510zł.  Kwota ta pochodzi z licytacji 15 przepięknych szmacianych lalek uszytych przez naszych uczniów i ich rodziców. Pieniądze w całości zostały przesłane na konto UNICEF otwarte dla celów zbiórki prowadzonej na rzecz dzieci w Angoli.
W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Ogromne słowa podziękowania należy skierować do uczniów i ich rodziców, którzy zaangażowali się w akcję. Gdyby nie oni, nie byłoby tych pięknych i jedynych w swoim rodzaju laleczek.  Dziękujemy również wszystkim darczyńcom, którzy otwarli swoje serca i wykazali hojność podczas licytacji, tym samym wsparli program szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
Pani Halina Bieda – Senator Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Adam Fras – Zastępca Prezydenta Bytomia

Pani Bożena Mientus – Komendant Bytomskiego Hufca ZHP)

Pan Dawid Dąbrowski – działacz na rzecz dzielnicy Bytomia – Łagiewnik

Pani Barbara Gawlak – dyrektor Przedszkola nr 45 w Bytomiu

Pani Joanna Seget – dyrektor Przedszkola nr 48 w Bytomiu

Przedstawiciele Rady Rodziców – Panie: Anna Mik, Jolanta  Wieczorek oraz

Małgorzata Domin.

Rodzice oraz całe rodziny  uczniów naszej szkoły i zaproszeni goście.

 

 Licytację uświetniły występy: taneczne, wokalne, sportowe – cheerleaders naszych uczniów oraz wyjątkowy występ naszej absolwentki:
Olivii Klinke,
znanej z I edycji programu telewizyjnego THE VOICE KIDS.

 Dzięki wrażliwości, bezinteresownej chęci do czynienia dobra, życzliwości oraz hojności zebranych udało nam się również wesprzeć drugą akcję UNICEF POLSKA na rzecz dzieci z Ukrainy.  Kwota 565 złotych pochodząca ze sprzedaży cegiełek oraz dobrowolnych datków została w całości przesłana na konto UNICEF dla Ukrainy.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich ludzi dobrej woli przyczyniliśmy się  do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.

Dziękujemy!!!

Accessibility