KOLEJNY SUKCES SP 28 W BYTOMIU! – AŻ PIĘĆ OSÓB Z NASZEJ SZKOŁY ZOSTAŁO NAGRODZONYCH W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR 2022”

 

17 marca br. 28 naszych uczniów – matematycznych pasjonatów, zmierzyło się z konkursowymi zadaniami w ramach MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO „KANGUR 2022”.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany przez światowej sławy matematyka Petera O’Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo “Kangourou Sans Frontières”, skupiające organizatorów konkursu ze wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i  wybiera zestawy zadań konkursowych nadesłanych przez poszczególne kraje. Zadania rozwiązywane są jednocześnie  przez wszystkich uczestników.

W obecnej chwili „KANGUR” jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Biorą w nim udział uczniowie z 60 krajów położonych na wszystkich kontynentach.

Zadania mają wysoki stopień trudności i wymagają od ucznia zdolności matematycznych, szerokiej wiedzy i dużej umiejętności logicznego myślenia.

W naszej szkole KONKURS został przeprowadzony w 4 kategoriach wiekowych:
Żaczek
Maluch
Beniamin
Kadet

Miło nam poinformować, że najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się uczniowie:
W kategorii ŻACZEK – Dominik Gorzędowski, który uzyskał bardzo dobry wynik oraz Julia Ratyńska, która zdobyła wyróżnienie.
W kategorii MALUCH – wynik bardzo dobry uzyskał Marcin Seget,
natomiast wyróżnienie zdobyli: Małgorzata Kiedos i Jakub Kandora.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

Accessibility