Podsumowanie z obchodów Dnia Ziemii

„Zainwestuj w naszą Planetę Ziemię”, pod takim hasłem odbyły się tegoroczne obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Cały miesiąc kwiecień przeznaczyliśmy na celebrowanie tak szczególnego dnia.
W klasach nauczania zintegrowanego oraz w ramach świetlicy odbywały się zajęcia techniczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Nie zabrakło mody ekologicznej- stworzonej przez najmłodszych. Uczniowie z Ukrainy wykonali plakat promujący proekologiczne działania, mające na celu zapobieganie zanieczyszczaniu naszej planety. Uczniowie klas starszych na przyszkolnych terenach zielonych wraz z panią Bożeną Gajdą, stworzyli skalniak obfitujący w bogatą roślinność. Ozdobnymi elementami naszego ogródka stały się drewniane, kwadratowe donice z pelargoniami. Tutaj szczególne podziękowania należą się mamie naszych uczniów – pani Agnieszce Biskup, która wykonała je wraz z podopiecznymi w ramach terapii zajęciowej. Serdeczne podziękowania należą się naszym panom woźnym: Marcelemu oraz Mirkowi, którzy zaimpregnowali drewniane donice, pomagali również w sadzeniu pięknej roślinności. Pani Iwona Wróbel, właścicielka sklepu ogrodniczo-zoologicznego w Łagiewnikach, podarowała nam przepiękne kwiaty. Oczywiście gdyby nie Wy- uczniowie, rodzice, nauczyciele nasz przyszkolny ogród nie byłby tak kolorowy i bogaty. Wspólnymi siłami udało nam się zrobić coś dobrego dla naszej Planety Ziemi.

 

 

 

 

Accessibility