Turniej szachowy

8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 46 w Bytomiu odbył się IV Regionalny Turniej Szachowy „Wesoły Skoczek”. Celem zawodów była popularyzacja sportu szachowego, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień, integracja ze szkołami podstawowymi Piekar Śląskich, Bytomia i Chorzowa oraz działania w ramach projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła w nim udział. Reprezentowali ją Julia Ratyńska i Marek Burska z klasy II b, którzy przez cały rok uczyli się zasad gry w szachy. W czasie zawodów rozegrali siedem pojedynków z uczniami klas I-III z innych szkół. Dzięki temu mogli zagrać z zawodnikami, którzy przygodę z szachami zaczęli już kilka lat wcześniej. Poza tym nabrali większego doświadczenia w grze na czas i posługiwania się zegarem szachowym oraz zobaczyli w szachach dyscyplinę sportową, która wymaga dużej koncentracji, zaangażowania oraz uczy odwagi, cierpliwości i pokory.

 

Accessibility