BIERZEMY UDZIAŁ W AKCJI „Czytamy z sercem”

CZYTAMY Z SERCEM

Akcja ta tematycznie nawiązuje do obchodzonych 29 września Światowego Dnia Serca oraz Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, których głównym celem jest przede wszystkim promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, ale także poszerzania wiedzy na tematy serca – jego budowy, funkcjonowania, chorób, a także szerokiej symboliki. W tym roku odbywa się druga edycja.

W tym roku włączamy się do akcji poprzez następujące działania:

1. W dniu 29 września każdy uczeń przynosi do szkoły serce – przypięte do ubrania z papieru, maskotkę w kształcie serca, itp.
  2. Głośne czytanie tekstów związanych w różny sposób z sercem:
  • I–III – 29 września głośne czytanie uczennic klas 6
  • IV–VIII – głośne czytanie w ramach lekcji języka polskiego
  1. Konkurs na plakat klasowy pod hasłem: „Jak dbać o serce?” lub „Co daje głośne czytanie?”. Prace należy wykonać do 29 września i powiesić na drzwiach klasy.
  2. Spotkanie z autorem książki „Dwa serca anioła” Wojciechem Widłakiem – online klasy 4 i 5 – 29 września 12:00–13:00.
  3. Zajęcia o sercu i profilaktyce
  1. Bieg dla serca