Akcja „Dzień Pluszowego Misia”

Nasza szkoła bierze udzial w Akcji „Dzień Pluszowego Misia”, która swój finał będzie miała 25 listopada br. Akcję organizuje Fundacja Mam Marzenie. Jej misją jest spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu, głównie choroby onkologiczne. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy, pluszaków oraz materiałów plastycznych. Materiały plastyczne doposażą świetlice szpitalne na oddziałach dziecięcych (Katowice Ligota, Chorzów Truchana, Zabrze 1 Maja). Dzięki temu Panie prowadzące świetlice będą miały materiały do zajęcia myśli dzieci przyjemniejszymi sprawami niż podłączona kroplówka. Natomiast pluszaki zostaną rozdane dzieciom przebywającym na oddziale i tu radości będzie co nie miara, ale część z nich pozostawiona będzie w szpitalach na później, np.: jako prezent urodzinowy, gdy dziecko przebywa na oddziale. Zbiórkę rozpoczynamy od poniedziałku 7 listopada. Zbieramy pieniądze do puszki, nowe pluszaki oraz materiały plastyczne: farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe, kolorowanki, papier kolorowy, nożyczki, pędzle, itp.

Accessibility