UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W czwartek – 10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Podczas uroczystej akademii  uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądała droga Polski do odzyskania niepodległości oraz w jaki sposób postawy patriotyczne przejawiają się we współczesnych czasach. Okazją do mądrego i nowoczesnego patriotyzmu mogą być mecze lub inne wydarzenia sportowe z polskim hymnem w tle,  historie z opowieści pradziadka, filmy lub zdjęcia z rodzinnego albumu.  Obchody rocznicowe także dają szansę do patriotycznych przeżyć. Po akademii uczniowie klasy 3a pod opieką pani Basi Kolasy udali się pod pomnik pamięci poległych w obronie granic Rzeczpospolitej Polskiej na terenie Huty Zygmunt, żeby złożyć kwiaty.