Warsztaty klasy 6a w Zespole Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu

9 marca uczniowie kl. 6a uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Zespół Szkół Administracyjno – Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu.
Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz rozwój kreatywności, sprawności manualnej oraz wrażliwości estetycznej.
Dzieci miały możliwość uszycia „kurki wielkanocnej” na maszynie i podjęły się tej próby z ochotą, chociaż większość z nich nigdy jeszcze tego nie robiła.
Zanim jednak rozpoczęły się prace, uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia pokazu mody przygotowanego przez uczniów szkoły.
Prezentowane były stroje wiosenne, a nawet ekologiczne. Projektantami, a często i wykonawcami modeli byli sami uczniowie.
Po tym wspaniałym pokazie wszyscy wrócili do pracowni i rozpoczęli przygotowania do pracy.
Pani prowadząca warsztaty najpierw szczegółowo omówiła zasady działania maszyny do szycia, dzieci zobaczyły też rodzaje różnych maszyn używanych w branży odzieżowej.
Miały też możliwość wykonania próbnego szycia.
Następnie pod czujnym okiem Pań: Katarzyny i Anny oraz starszych uczennic szkoły wszyscy ochoczo przystąpili do działania.
Każdy uczestnik otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnych kurek.
Uczniowie świetnie się bawili, a po zakończonej pracy dumnie prezentowali swoje ozdoby.
Podczas zajęć panowała miła, serdeczna atmosfera, a same warsztaty sprawiły uczniom wiele radości.
Następnie Pani Katarzyna zaprosiła nas na pokaz musztry wojskowej.
Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację dotyczącą pracy policji i sądu.
Na sam koniec uczniowie łamali głowy rozwiązując zagadki logiczne i kryminalistyczne.
Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.