Warsztaty ceramiczne w Bytomiu

Zapraszamy na warsztaty Żywego Muzeum Ceramiki Bolesławca w Bytomiu

To doskonała okazja dla młodzieży do zgłębienia tajemnic tradycji ceramicznych Bolesławca, jednego z najważniejszych ośrodków ceramiki artystycznej w Polsce. Każdy może wykonać sam oryginalne wzory Manufaktury Bolesławiec na wybranym przedmiocie – kubeczku, talerzyku, miseczce.

Warsztaty są odskocznią od życia codziennego oraz w prosty sposób przenoszą nas w bezkresny świat fantazji, marzeń i malowania, zapewniając relaks i wyciszenie. Każdy może zostać wspaniałym artystą. Każdy może sam zrobić wspaniałą pamiątkę i artystycznie wykonany przedmiot dla swojego domowego użytku. Uczestnicy podczas warsztatów:

  1. Poznają Historię Bolesławieckiej Ceramiki
  2. Odkryją Sztukę Ręcznego Malowania
  3. Zdobędą Unikalne Umiejętności. Warsztaty pomogą uczniom rozwijać zdolności manualne i artystyczne
  4. Zaprezentują Efekty Swojej Pracy.

Po warsztatach naczynia zastaną wypalone i każdy uczestnik po czasie wypalenia będzie mógł zabrać ze sobą wykonane podczas warsztatów unikalne ręcznie zdobione dzieło ceramiczne.

Aby potwierdzić udział lub uzyskać więcej informacji, można zadzwonić pod numer:
885 520 228 lub 885 522 757.

Pracownia znajduje się w Bytomiu na ulicy Stolarzowickiej 19

Accessibility