Nasze klasy pierwsze biorą udział w projekcie „Czytam z klasą”

Klasy 1a i 1b biorą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą  – lekturki spod chmurki”. Klasa 1a jako pierwszą lekturę wybrała pozycję „Pilot i ja”, a klasa 1b – „Niesamowite przygody 10 skarpetek”. Obie klasy z wielkim zapałem i zaangażowaniem wykonują wszystkie projektowe zadania.

Na początek poznaliśmy chmurkę Tosię i pokolorowaliśmy pierwsze strony naszych lekturników.

 

Zrobiliśmy też kolorowe zakładki w kształcie myszek, nawiązując do jednej z historii naszej lektury.

5 listopada świętowaliśmy Dzień Postaci z bajek. Przebraliśmy się za rozmaite postacie i wzięliśmy udział w quizie sprawdzającym znajomość przez nas bajek.


W drugim module obie nasze klasy pierwsze czytały „Plastusiowy pamiętnik”. Dzięki tej lekturze mogliśmy się  dowiedzieć, jak kiedyś wyglądały zajęcia w szkole, co to jest kałamarz i co kiedyś służyło naszym dziadkom do temperowania ołówka. Poza tym poznaliśmy oczywiście przygody głównego bohatera -Plastusia.

Zrobiliśmy wielki plakat z Plastusiem oraz gumką i ołówkiem. Kolorowaliśmy obrazki z lektury, wycinaliśmy części Plastusia, a następnie łączyliśmy je w całość. Próbowaliśmy zrobić własne plastusiowe ludziki z plasteliny i wymyślaliśmy dalsze przygody Plastusia w formie komiksów.

Accessibility