Spotkanie dla młodzieży – Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży BECEK CZYTA

Uprzejmie informujemy o możliwości wzięcia udziału w bytomskim festiwalu literackim dla dzieci i młodzieży BECEK CZYTA. Organizatorem powyższego projektu jest Bytomskie Centrum Kultury w ramach programu w dniach od 14 do 17 października 2021 r. odbędą się zajęcia przygotowane dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych, młodzieży szkolnej, rodziców, całych rodzin. Zaproszono do udziału w festiwalu najlepszych polskich Pisarzy, Ilustratorów, Grafików, Fotografików, Praktyków i Specjalistów. W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty edukacyjne dla rodziców, spotkania z ilustratorami oraz wystawy: BAJTLE Arkadiusza Goli oraz LAS WITA WAS.

W dniu 14 października (czwartek) w godz. 10:00-11:30 Bytomskie Centrum Kultury zaprasza (sala ToTu) na spotkanie „Literatura mocna jak życie” – warsztaty dla młodzieży szkolnej.” Książki o nastolatkach i ich problemach staną się przyczyną do rozmowy o trudnych sprawach m.in.:  kontaktach  z rodzicami i rówieśnikami, znalezieniu celu w życiu, zmieniającym się ciele i psychice oraz zagrożeniach jakie mogą spotkać człowieka w młodym wieku. Podczas warsztatów obecny będzie tłumacz polskiego języka migowego (PJM) oraz asystent osób ze szczególnymi potrzebami. Czas trwania: do 90 minut. Wiek +12. Prowadzenie Anna Bukowska.

Accessibility