NASZA SZKOŁA UCZESTNICZY W BYTOMSKIM FESTIWALU PODRÓŻNICZYM DZIECI I MŁODZIEŻY.

W ramach PROJEKTU „WŁĄCZ SIĘ!” podjęliśmy wyzwanie pod nazwą –
„Bytom z dostępem do morza”.
Festiwalowi przyświeca idea pokonywania własnych słabości, przekraczania granic niemożliwego, tak aby móc „wypłynąć na szerokie wody”.
W tym celu każdego dnia pokonujemy kilometry podczas biegów i spacerów, które dokładnie zliczamy.

Podróżujemy też po mapie Polski poznając miasta, w których zatrzymujemy się w drodze nad morze:

• Bytom
  • Częstochowa – 65 km
  • Piotrków Trybunalski – 149 km
  • Łódź – 195 km
  • Włocławek – 303 km
  • Ciechocinek – 336 km
  • Grudziądz – 407 km
  • Tczew – 487 km
  • Gdańsk – 510 km

Nasza szkoła najdłużej zatrzymała się w mieście Łodzi i poznała to miasto bardzo szczegółowo. Jesteśmy kreatywnymi podróżnikami, chętnie zwiedzamy swój kraj, opisujemy „odwiedzane miejsca” i uwieczniamy je za pomocą technik plastycznych. Wysłaliśmy również kartki z pozdrowieniami do naszych kolegów i koleżanek ze szkół, które tak jak nasza, noszą imię Królowej  Jadwigi, a które „mijaliśmy” po naszej drodze do Gdańska. Kartki zostały przez nas wykonane własnoręcznie.

W październiku odwiedziliśmy Pałacyk w Miechowicach, gdzie uczestniczyliśmy  w pokazie filmów animowanych w ramach „Oka kalejdoskopu”.

Widzimy, że dzięki  udziałowi w  FESTIWALU wzmacniamy pewność siebie oraz wiarę
w swoje możliwości. Zachęcamy wszystkich uczniów do wspólnego pokonywania kilometrów.