KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC W MIEJSKIM KONKURSIE PROZY, POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – ” POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC W MIEJSKIM KONKURSIE PROZY, POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – ” POLSKIE DROGI
DO NIEPODLEGŁOŚCI”

W dniu 25 listopada 2021r.,w ramach obchodów związanych z 103. rocznicą odzyskania przez Polskę   niepodległości, w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego odbył się Miejski Konkurs Prozy, Poezji i Pieśni Patriotycznej „Polskie drogi do niepodległości”. Organizatorami  byli: IV LO im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu , Komisja Międzyzakładowa NSZZ” Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Bytomiu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.

W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jury w  składzie: pani Danuta Szymczyk reżyser teatralny, przewodnicząca jury, panie: Helena Colik  reprezentująca Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego, honorowa przedstawicielka jury, pan  Alfred Pyrk, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ’ Solidarność” Pracowników Oświaty  i Wychowania Bytom- Radzionków-Piekary Śląskie a zarazem wiceprzewodniczący Regionalnej Sekcji Oświaty oraz przedstawicielka szkoły pani  Iwona Orlacz  oceniało wykonawców w dwóch kategoriach: recytacja i wokal.  .

Nasze uczennice  Zofia Klimczak oraz Maja Klinke z klasy 8 a w kategorii recytacja  nie miały sobie równych. 

Jury przyznało:

I miejsce:                                          Zofii Klimczak, SP nr 28

II miejsce:                                        Mai Klinke, SP nr 28

Gratulujemy naszym recytatorkom!

Accessibility