DZIEŃ OTWARTY

DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 28 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W BYTOMIU 

W czwartek 21 kwietnia 2022 r.  odbył się w naszej szkole DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców. Wszyscy goście mogli zobaczyć, jak placówka wygląda od wewnątrz,
co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Danuta Zemela, która serdecznie przywitała przybyłych gości, opowiedziała jak wygląda edukacja w klasach pierwszych, a następnie zaprosiła wszystkich do obejrzenia programu artystycznego, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowały koła zainteresowań działające w szkole:  recytatorskie, teatralne, taneczne, wokalne oraz  Cheerleaderek.

 

Po prezentacjach artystycznych nasi goście udali się na spacer po szkole. Mogli zobaczyć sale lekcyjne oraz uczestniczyć w zajęciach  przygotowanych  przez nauczycieli i uczniów.

Na zabawy ruchowe i tor przeszkód zaprosiła wszystkich pani Katarzyna Świecka. Dzieci bawiły się świetnie.

Brały też udział w zajęciach artystycznych, matematycznych, języka angielskiego, kulinarnych, programowania robotów i Ozobotów, gier planszowych, odkrywania ciekawego świata przyrody przez mikroskop.

W sali fizyczno-chemicznej na dzieci czekała pani Anna Michta. Pod jej kierunkiem dzieci z przedszkola wraz z uczniami naszej szkoły przeprowadzali różne eksperymenty i doświadczenia chemiczne.

Pobyt gości dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.
Szkoła Podstawowa nr 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga, psychologa i logopedy. Uczniowie uczestniczą tu w wielu programach edukacyjnych..  Jej atutem jest niewątpliwie bezpieczeństwo, bogata baza dydaktyczna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna, wspaniała atmosfera, indywidualne podejście do dziecka.

To nasi nauczyciele we współpracy z rodzicami potrafią odkryć i rozwijać potencjał
i talenty podopiecznych.. Już na poziomie klas I – III możemy pochwalić się wysokimi wynikami osiąganymi w konkursach miejskich, wojewódzkich, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych.

Teraz od Rodziców zależy, czy zdecydują się zapisać swoje dziecko właśnie do naszej  szkoły.
Zapraszamy serdecznie!

Accessibility