WIZYTA W PLANETARIUM

W poniedziałek 20 czerwca klasa 3a wybrała się do Śląskiego Parku Nauki w Chorzowie. Planetarium zostało otwarte po czteroletniej modernizacji i jest obecnie jednym z najnowocześniejszych parków nauki na świecie. Prezentuje zagadnienia związane z trzema dziedzinami nauki: sejsmologią, meteorologią i astronomią. Niespotykane w innych podobnych miejscach stanowiska ekspozycyjnie nie tylko pokazują różne zjawiska fizyczne, ale także pozwalają ich doświadczać. Można przeżyć trzęsienie Ziemi, stanąć tuż przy prawdziwej błyskawicy, czy odbyć symulowany lot        w kosmos. Nowoczesny system projekcyjny pozwala wyświetlić na sferycznym ekranie około 100 milionów gwiazd        i zabrać widzów w najdalsze zakątki Wszechświata. Dzieci obejrzały prezentację „Jesteśmy gwiazdami”. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Planetarium.

Accessibility