UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZDOBYWAJĄ MEDALE W ZAWODACH ŚLĄSKIEJ LIGI KARATE W KUMITE

6 listopada w Bytomiu odbyły się zawody ŚLĄSKIEJ LIGI KARATE oraz TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU.
W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników z 7 klubów Śląska i Wrocławia.

Mimo dużej konkurencji  i wysokiego poziomu zawodników sukces odniósł Kamil Prysak – uczeń klasy 3b, który wywalczył złoto w konkurencji kumite oraz uczennica klasy 3a – Wiktoria Sebesta, która w tej samej konkurencji zdobyła brązowy medal. Kumite w przeciwieństwie do kata (walki z pozorowanymi przeciwnikami) jest walką z przeciwnikiem rzeczywistym. Tym bardziej jesteśmy dumni z Wiktorii i Kamila z osiągnięcia takiego sukcesu.

Nasi uczniowie są przykładem na to, że warto uprawiać sport, który oprócz poprawy kondycji, koordynacji ruchowej daje wiele satysfakcji z samego trenowania jak również z odnoszonych sukcesów.

Karate to także nauka samodyscypliny, koncentracji oraz doskonalenia swojego charakteru. Trening karate dla dzieci w naszej szkole to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, nauka etykiety, a także zabawy ruchowe. Rozpoczęty w dzieciństwie, na pewno wpływa pozytywnie na rozwój dziecka.

Accessibility