Wycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau

Dnia 30 listopada 2022r., wczesnym porankiem uczniowie klasy 7a i 8ab wyruszyli na wycieczkę naukową do jednego z najważniejszych miejsc w historii Polski – Muzeum Auschwitz-Birkenau. Nie była to typowa wycieczka szkolna, gdyż uczniowie odwiedzili największy cmentarz świata, zobaczyli jedno z najsmutniejszych miejsc na świecie, przepełnione ludzką tragedią.  Zobaczyli z bliska czym była wojna i jaką cenę płacili i wciąż płacą za nią narody. Nasi uczniowie w refleksji i zadumie zobaczyli Miejsce Pamięci, baraki, rampę, ubrania, cele, zdjęcia, krematorium i inne smutne pamiątki obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Nasza młodzież w skupieniu i powadze należnej temu miejscu zwiedziła teren byłego obozu. Wycieczka ta była na pewno ważną lekcją historii i na długo pozostanie w ich pamięci.