XI TYDZIEŃ MATEMATYKI (13- 17.03.2023r.)                                    „MATEMATYKA PO SZKOLE FIKA”

XI TYDZIEŃ MATEMATYKI (13- 17.03.2023r.)

„MATEMATYKA PO SZKOLE FIKA”

PONIEDZIAŁEK

1. I – ZMALUJ SYMETRYCZNA PISANKĘ ( najładniejsze prace zostaną wyeksponowane na gazetce i nagrodzone słodkością)

WTOREK

MATEMATYKA NA WESOŁO kl. II- III- każda przerwa w świetlicy z działaniami w zakresie 100                 ( prawidłowe obliczenie- słodkość)

ŚRODA

ROZWIĄŻ ZAKODOWANE ZADANIE- KL. IV- VIII ( prawidłowe rozwiązania z kodu QR zanosimy na podpisanej kartce do skrzynki w świetlicy )

„KANGUR MATEMATYCZNY”

PIĄTEK

EKSPERYMENT MATEMATYCZNY NA DZIEŃ PI ( rozwiązania zanosimy na podpisanej kartce do skrzynki w świetlicy)

CHĘTNI UCZNIOWIE KL. 8 ROZWIĄZUJĄ MINI ARKUSZ EGZAMINU ÓSMIKLASISTY- 3 NAJLEPSZE OSOBY ZOSTANĄ NAGRODZONE UPOMINKIEM ( PIĄTEK 8.00 S.11)

W CIĄGU CAŁEGO MATEMATYCZNEGO TYGODNIA:

• Znajdź w rozwinięciu liczby PI datę swoich urodzin ( kolejno dzień , miesiąc)i zgłoś matematykowi, a otrzymasz słodkość.
  • Stwórzmy wspólną wiosenną gazetkę- obraz z kołowego orgiami

ZAPRASZAJĄ MATEMATYCY Z SP 28