Pomóżmy Amelce spełniać marzenia!

Pomóżmy Amelce spełniać marzenia!

Amelka jest młodą Bytomianką, uczennicą klasy 3. integracyjnej w  Szkole Podstawowej nr 51 z Oddziałami Integracyjnymi. Patrzy na świat z radością i dziecięcą ciekawością. Jej wielką pasją jest motoryzacja. Marzy, aby w przyszłości mieć swój warsztat samochodowy, najlepszy w mieście! Dziś Amelka potrzebuje naszej pomocy, bo tylko my, dorośli możemy sprawić, że jej marzenie kiedyś się spełni.

Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą ręki. Jest już po jednej operacji rozdzielenia palców. Jednak okazało się, że uwolnienie ruchomego kciuka nie było możliwe. My, osoby ze zdrowymi i sprawnymi rękami, na co dzień nie zastanawiamy się nad chwytem czegokolwiek, zapinaniem guzików, zawiązaniem butów. Po prostu to robimy. Niestety wada ręki Amelki utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

Rodzicom Amelii szansę na funkcjonalną i sprawną rękę ich córki ukazał Dr Paley, z Paley European Institute, proponując dość skomplikowaną operację. Jedyną rzeczą, która stoi na przeszkodzie, jest ogromna kwota i krótki czas (sierpień 2023r) na zebranie tych środków.

W zbiórkę funduszy na operację Amelii zaangażowanych jest bardzo wiele osób. Szkoła, w której uczy się dziewczynka systematycznie dokłada swoją cegiełkę. Podczas Koncertu Noworocznego społeczność szkolna i zaproszeni goście otworzyli serca wspierając finansowo leczenie Amelki. Nauczyciele, którzy rozumieją potrzebę samodzielności dziewczynki i wierzą, że marzenia się spełniają zorganizowali w szkole kiermasz walentynkowy i wielkanocny. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, ich rodzin i hojności kupujących, mogliśmy finansowo wesprzeć rodziców w zbiórce. Już planujemy następne akcje, bo pomysłów nam nie brakuje!

Drobne gesty zmieniają świat, a my możemy zmienić na lepsze świat Amelki.  „Każdy ma coś, co może dać innym”  – Wy macie to „coś” i to  dzięki Wam Amelia może uzyskać sprawność, a tym samym szczęśliwe życie.

 

Można pomóc wpłacając darowiznę na konto fundacji: Fundacja Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej
PROMYCZEK 53 2030 0045 1110 0000 0258 4880 z dopiskiem „Dla Amelii Chlapik”
lub przez zbiórkę: https://www.siepomaga.pl/amelka-chlapik

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą złotówkę, za okazaną pomoc.

Accessibility