SZKOLNE OBCHODY DNIA ZIEMI

24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Z tej okazji klasy 1-3 brały udział w nieco innych zajęciach – uczniowie słuchali i oglądali przedstawienia teatrzyku kamishibai”Jak żyje Ziemia” . Zainspirowani tekstem i obrazami rozmawiali o tym, co sami mogą zrobić dobrego dla naszej planety i zapisywali swoje pomyły na papierowych listkach i motylach. Uczyli się piosenki „Ziemia to wyspa zielona” i malowali farbami na folii. Kodowali na macie obrazki związane z przyrodą oraz próbowali posegregować śmieci za pomocą robota Jimu. Wzięli też udział w specjalnych eksperymentach oraz korzystając z pięknej pogody, zjedli śniadanie na trawie. Na koniec zajęć za swoją aktywność i zaangażowanie zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami.