UROCZYSTE OTWARCIE EKOPRACOWNI POD CHMURKĄ

 

🌲🌿☘️ W dniu 28 listopada dokonaliśmy uroczystego otwarcia „Ekopracowni po chmurką”. To już drugi projekt w naszej szkole, który powstał dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Prezydenta Bytomia- Pan Adam Fras, Kierownik WFOŚiGW – Pan Mariusz Janas, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach – Pan Adam Lewandowski, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Barbara Freier – Pniok, Radny Rady Miejskiej – Pan Krzysztof Gawenda, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 27 w Bytomiu – Pani Bożena Szmalec, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 48 w Bytomiu – Pani Joanna Seget, przedstawicielka Związku Górnoślaskiego – Pani Maria Kandora oraz rodzice naszych uczniów – Pan Tomasz Trzeba i Pani Stanisława Biegała.
🌲🌿☘️ Wszyscy zaproszeni goście zostali oficjalnie przywitani przez Panią Dyrektor, a następnie razem z naszymi uczniami dokonali uroczystego przecięcia wstęgi. W obecności naszych gości rozstrzygnęliśmy szkolny konkurs na „Budkę lęgową”.
🌲🌿☘️ W Ekopracowni pod Chmurką uczniowie będą mogli uczyć się, doświadczać i odkrywać przyrodę dzięki wielu pomocom dydaktycznym. Drewniana wiata posłuży nam jako miejsce do nauki i wypoczynku. Tuż obok niej znalazły się grządki, „Gucio hotel”, dendrofon, trzy stacje do obserwacji przyrody, tablice edukacyjne, ekologiczne kosze na śmieci, kompostownik, beczki na deszczówkę i ławki, a nieco dalej – stacja meteo i zegar słoneczny. Razem z rodzicami i dziećmi zasadziliśmy drzewa i krzewy owocowe, drzewa iglaste, rośliny cebulkowe, wrzosy i rośliny ozdobne.
🌲🌿☘️ Projekt „Ekologiczna akcja – reakcja”, czyli ekologicznie znaczy logicznie napisały i zrealizowały panie: Anna Mik, Sabina Nigrin, Karolina Kandora i Marzena Fryszkiewicz – Mazur. Pomagali im nasi Drodzy Uczniowie z klas: 2a, 3a , 3b oraz Rodzice – Pan Tomasz Trzeba i Pani Stanisława Biegała, Pani Anna Giermak – Grodzińska i Pani Maria Kolasa, pracownicy niepedagogoczni – Pani Jadwiga Spinek, Pani Ewa Grzegorczyk, Pan Mirosław Bogacki, Pan Marceli Róża, Pani Alicja Mazur, Pani Katarzyna Lampin i Pani Agnieszka Orzech. Nad realizacją całości czuwała Pani Dyrektor.
Wszystkim serdecznie dziękujemy! ❤️❤️❤️
Accessibility