OBCHODY ŚWIĘTA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 28 IM. KRÓLOWEJ JADWIGI W BYTOMIU

Dnia 8 października obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym roku okazja była podwójna, gdyż obok 17. rocznicy nadania imienia świętowaliśmy 50-lecie istnienia placówki. Tegoroczne obchody po raz kolejny odbyły się w cieniu pandemii i miały charakter wewnętrzny. Uczniowie spędzali czas w gronie klasowym. Szkoda, że nie mogliśmy zaprosić gości ani mieszkańców Łagiewnik.

            W ramach obchodów Święta Szkoły wszyscy uczniowie obejrzeli prezentację pt.: „Nasza szkoła z Królową Jadwigą”, a motyw patronki przewijał się podczas każdych zajęć. Klasa 4b na języku polskim napisała wiersz „50 lat Szkoły Podstawowej nr 28
w Bytomiu”.

Uczniowie klas młodszych projektowali i wykonywali ciekawe korony z liczbą „50”. Spacerująca ze swoją świtą po korytarzach szkolnych i salach lekcyjnych „Królowa Jadwiga” nie potrafiła wyjść z podziwu dla pomysłowości, estetyki i wykonania wszystkich koron. Każdemu uczniowi – autorowi korony przyznała I miejsce i w nagrodę wręczyła słodkiego lizaka.

 

Był również czas na poczęstunek przygotowany dla każdej klasy przez rodziców.

Obchodom Święta Szkoły towarzyszyła kolejna edycja literacko-plastycznego konkursu rodzinnego „Szkoła w naszych oczach”. Napłynęło wiele pięknych prac, które możemy podziwiać na korytarzu szkolnym.

A oto wyniki:

W KONKURSIE LITERACKIM ZWYCIĘŻYLI:

I MIEJSCE: Jan Łakomy z klasy 2 a z rodziną

II MIEJSCE: Wiktor Karch z klasy 3 a z mamą

III MIEJSCE: Michał Kiełkucki z klasy 5 b z mamą

Wyróżnienia otrzymali:

Rafał Wantuch z klasy 7 b

Emilia i Małgorzata Kiedos z klasy 5 a i 3 b

W KONKURSIE PLASTYCZNYM  NA PODIUM STANĘLI:

I MIEJSCE: Antoni Warda z klasy 2 a

II MIEJSCE: Jan Kandora z klasy 1 a z rodziną

III MIEJSCE: Wiktoria Sebesta z klasy 2 a z rodziną

Wyróżnienia otrzymali:

Kacper Wichary z  klasy 4 b

Lena Kiełkucka z klasy 3 a

Helena Pisarek z klasy 1 a

Emilia i Małgorzata Kiedos z klasy 5 a i 3 b

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Accessibility