SP 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu w geście solidarności z Ukrainą…

SP 28 im. Królowej Jadwigi w Bytomiu

w geście solidarności z Ukrainą…

 

 

Solidarni z Ukrainą – takie hasło 4 marca 2022r. przyświecało całej społeczności naszej szkoły, która odświętnie ubrana przyczepiła do ubrań kotyliony w kolorze  flagi Ukrainy.
W ten sposób w obliczu tragedii, jaka dotknęła naszego sąsiada,  symbolicznie okazaliśmy   wsparcie i wyraziliśmy solidarność z NARODEM UKRAIŃSKIM.

 

Na boisku szkolnym ułożyliśmy z niebieskich i żółtych kartek flagę Ukrainy.

Nauczyciele wyjaśniali uczniom, co to znaczy SOLIDARNOŚĆ i na czym polega oraz przybliżyli potrzeby ukraińskich dzieci i dorosłych, którzy przechodzą trudne chwile w tym czasie.

Na parterze uczniowie starszych klas oraz  nauczyciele wykonali gazetki ścienne – jedną edukacyjną na temat Ukrainy (położenie geograficzne, powierzchnia, nazwa stolicy, itp.), drugą z cytatami i zdjęciami odnośnie pokoju na świecie, solidarności, miłości do drugiego człowieka, pomocy.

 

Doniczki na parapetach okiennych wypełniły się niebieskimi i żółtymi bratkami.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w projekcie edukacyjnym. Ułożyli serca z odbitych i wyciętych dłoni w barwach niebiesko-żółtych. Umieścili je w oknach na pierwszym piętrze wraz z napisem: SERCEM
Z UKRAINĄ.

Na zajęciach świetlicowych i projektowych, dzieci wykonywały niebieskie i żółte kwiatki.

Nadal zbieramy dary dla Ukrainy.  Zapraszamy do przynoszenia środków żywności o długim terminie ważności oraz środków higieny osobistej, nowej pościeli, ręczników, koców, tornistrów, piórników i innych przyborów szkolnych.

Bardzo dziękujemy rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim ludziom dobrego serca, którzy zaangażowali się w podjęte  przez szkołę działania.

JESTEŚCIE WIELCY, bo jak mówił nasz papież Jan Paweł II:

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. ”

Accessibility