"LEKKI TORNISTER" >>>

28-01-2019
   "Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu informuje, że od stycznia br. na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania edukacyjne w zakresie profilaktyki wad postawy...
...ph.: „Lekki Tornister”.
Działania mają na celu: podniesienie poziomu wiedzy rodziców i opiekunów na temat profilaktyki chorób układu ruchu, zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem przeciążonych plecaków i tornistrów uczniów, konsekwentne zmniejszanie przeciążenia noszonych przez dzieci bagaży, dbanie o właściwą postawę ciała.

W związku z powyższym, w załączeniu przekazuję materiały edukacyjne w wersji elektronicznej celem rozpropagowania (umieszczenie na stronie internetowej) w Państwa Placówce.

Nadmienię, że problem przeciążenia plecaków noszonych przez uczniów,  szczególnie tych najmłodszych oraz zmniejszenie skali problemu w przyszłości, narzuca potrzebę edukacji i działań zaradczych".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Bytomiu