KONFERENCJA EKOLOGICZNA "BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE W MIEŚCIE - SMOG" >>>

29-09-2019

Szanowni Państwo,

W imieniu organizatorów zapraszamy na 14. otwartą konferencję ekologiczną „Bezpieczeństwo ekologiczne w mieście-SMOG”, która odbędzie się w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu przy
ul. Wojciecha Kilara 29 9 października 2019 r. o godz. 9.00...

...Program konferencji (.pdf poniżej) kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką, a w szczególności do seniorów oraz zorganizowanych grup młodzieży - grup najbardziej wrażliwych na degradację środowisk.
Jej celem jest wzrost świadomości mieszkańców  w zakresie konsekwencji dla zdrowia degradacji środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem  szkodliwego wpływu zanieczyszczenia zanieczyszczenia powietrza, upowszechnienie wiedzy dotyczących narzędzi do monitoringu środowiska w Bytomiu i jego okolicach oraz wzrost odpowiedzialności obywatelskiej za  stan środowiska, w którym żyjemy.
Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia  Mariusza Wołosza oraz Burmistrza Miasta Radzionków dr Gabriela Tobora. Dla uczestników przygotowaliśmy wykłady, warsztaty oraz wystawę plakatu ekologicznego ZMIANY KLIMATU. Odbędą się pokazy czystego spalania oraz pokaz pracy mobilnego laboratorium i dronu do badania jakości powietrza.
W części wykładowej wystąpi dr hab. Andrzej Misiołek Senator RP, przewodniczący Senackiej Komisji Infrastruktury ”Bezpieczeństwo ekologiczne dziś”, prof. Ewa Marchwińska-Wyrwał, ŚUM ”Ciemne strony wielkich odkryć”, Wojciech Główkowski ekspert Polskiej Izby Ekologii ”Co to są epizody smogowe”, Tomasz Pietrucha z Instytutu Zdrowego Powietrza z Warszawy „Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych”.
W części warsztatowej  spotkania uczestnicy nauczą się  analizować na swoich urządzeniach (telefony, tablety itp.) dane dotyczące tematu konferencji.

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatykow Ekologii Zielona Ziemia
Stowarzyszenie bytom to nie Hasiok