PROJEKT "ZROZUMIEĆ ŚLĄSK" >>>

11-11-2019
   "Bardzo proszę o udział w głosowaniu na projekt ZROZUMIEĆ ŚLĄSK-drogi do niepodległej

MBO1364/P4/19

Projekt powstał w ramach I Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dla Województwa Śląskiego i jest przeznaczony dla uczniów klas VII szkół podstawowych...

...Projekt Zrozumieć Śląsk jest projektem o zasięgu podregionalnym przeznaczonym do realizacji w szkołach powiatu lublinieckiego, tarnogórskiego, gliwickiego i miast na prawach powiatu: Bytom, Gliwice. Zakłada on organizację całodziennej wycieczki dla wszystkich klas VII trasą związaną z historią niepodległości na Śląsku. Na trasie autokarowej wycieczki uczniowie zwiedzą: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 mieszczące się
w Radzionkowie, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności przy KWK Wujek oraz Radiostację Gliwicką.

W przypadku realizacji projektu całkowity koszt wycieczki/ ponad 116.270PLN/ pokrywany jest przez I Marszałkowski Budżet Obywatelski i jest realizowany w roku 2020.

Głosować można elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej bo.slaskie.pl. W momencie rozpoczęcia głosowania, zostanie uruchomiona aplikacja do oddawania głosów.

Termin głosowania: 12–30 listopada 2019 r.

Mam nadzieję że ta informacja spowoduje aktywność mieszkańców powiatów:  tarnogórskiego, gliwickiego i miast Bytom i Gliwice.

Proszę bardzo by zainteresowane Wydziały Edukacji przekazały tę informację szkołom i kaskadowo rodzicom.

Dziękuję za aktywność.

Jacek Wadowski