IV ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI >>>

31-12-2019
   W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału 4 edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbędzie się 25-27 stycznia 2020 r...

...30 stycznia opublikowany zostanie program, natomiast 3 stycznia
o godzinie 14.00 udostępniona będzie rejestracja (dla grup) na wykłady i warsztaty z 6 obszarów nauk dedykowanych różnym grupom wiekowym: humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, technicznych oraz z zakresu sztuki.

Ponadto, będą Państwo mieli również możliwość zarejestrowania się galę otwarcia Śląskiego Festiwalu Nauki, która odbędzie się 25 stycznia w Teatrze Śląskim. Jednym z elementów gali będzie przedstawienie pt.: Radiance. The Passion of Marie Curie, autorstwa Alana Aldy. Przedstawienie to zostało opracowane na potrzeby World Science Festival w Nowym Jorku i adaptowane na potrzeby Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE przez Teatr Śląski, w reżyserii Roberta Talarczyka.

W tym roku Festiwal będzie miał też znaczący, międzynarodowy wymiar – wśród gości specjalnych znajdą się popularyzatorzy nauki ze Stanów Zjednoczonych, Anglii, Irlandii Północnej czy Szwecji. Ich wykłady i pokazy naukowe będą szczególnie atrakcyjne dla młodych odbiorców (będą tłumaczone na język polski). Dodatkowo, w tym roku oferujemy m.in. pokoje tematyczne (np. pokój muzyki interaktywnej oraz pokój wyciszenia). Strefa specjalna czwartej edycji będzie dotyczyła KLIMATU I ELEKTOMOBILNOŚCI,
w tym szereg wystąpień na temat ekologicznych postaw. Dla najmłodszych dzieci przewidzieliśmy w tym roku odrębną Strefę Dziecka, w której prowadzone będą zajęcia w nurcie Montessori. Dostępna będzie również strefa i wystąpienia dotyczące 7 podstawowych wzorców ruchowych oraz aktywności fizycznej.

www.slaskifestiwalnauki.pl