Szkoła Podstawowa nr 28
im. Królowej Jadwigi w Bytomiu
   
 
OGŁOSZENIA  !
O SZKOLE
KADRA SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
WYDARZENIA szkolne i nie tylko
Z ŻYCIA KLAS
KRONIKA ZIELONEJ SZKOŁY 2018
PLAN LEKCJI
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
KALENDARZ R. SZK. 2019/2020
DLA RODZICÓW
"PRZYJACIEL SZKOŁY"
ORGANIZACJE SZKOLNE
POMOC psychologiczno-pedagogiczna i logopedyczna
PROJEKTY I PROGRAMY
BIBLIOTEKA
ŚWIETLICA SZKOLNA
STOŁÓWKA
NASZE SUKCESY
"PAŹ KRÓLOWEJ JADWIGI"
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
KRONIKA
DLA NAUCZYCIELI
PUBLIKACJE
PETYCJE
LINKI
KONTAKT
MAPA STRONY
RODO
   
 
STRONA GŁÓWNA

 


KILKA POMYSŁÓW NA FERIE ZIMOWE >>>

12-01-2020
  Stadion Śląski, Bytomskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu, Opera Śląska, Klub Spółdzielczy "Relaks", Europejskie Centrum Wodniackie...

...STADION ŚLĄSKI:

Szanowni Państwo! 

Ferie zimowe to idealny czas, aby odpocząć od nauki! Z myślą o wszystkich uczniach województwa śląskiego i nie tylko, Stadion Śląski organizuje wyjątkowe Ferie na Śląskim! Od poniedziałku do piątku w dniach 13-24 stycznia 2020 roku dzieci i młodzież w wieku szkolnym (7-15 lat) mogą wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach sportowych oraz rekreacyjnych. Liczba miejsc ograniczona!

Od poniedziałku do piątku podczas trwania ferii zimowych w województwie śląskim, w dniach od 13 do 24 stycznia 2020 roku w godzinach 10:00-13:00, na Stadionie Śląskim odbywać będą się zajęcia sportowe, rekreacyjne, a także liczne gry i zabawy. Wśród atrakcji przewidziano m.in. rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, ale też kolorową grę terenową, wielki tor przeszkód i zajęcia plastyczne.

Liczba miejsc w ramach zajęć jest ograniczona. Każdego dnia w zajęciach może wziąć udział 30 uczestników indywidualnych oraz 40 osób w ramach grup. Zapisów na cały okres ferii lub na wybrane dni można dokonać poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres rezerwacje@stadionslaski.pl lub pod numerem telefonu 500 006 415. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika lub opiekuna grupy, liczbę osób, wiek dziecka/zakres wiekowy dzieci, dane kontaktowe (nr telefonu, adres e-mail) oraz nazwę szkoły.

Pełen regulamin akcji oraz wszelkie niezbędne dokumenty, w tym zgody oraz oświadczenia, można znaleźć na stronie www.stadionslaski.pl.

Projekt dofinansowano z budżetu samorządu województwa śląskiego.

 

BYTOMSKIE CENTRUM KULTURY:

XX ZIMOWA FERIADA ARTYSTYCZNA, 13 -24 STYCZNIA 2020 r. 
Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na jubileuszową Feriadę warsztatów dla dzieci i młodzieży!!!

 • WARSZATY WOKALNE, 13-16 stycznia (od poniedziałku do czwartku); godz. 9.00-15.00

SPECIAL EDITION! TRENERKA PROSTO Z USA!!!

Fantastyczne zajęcia dla tych co kochają śpiew i muzykę. Trenerka zapozna z techniką pracy nad oddechem, dykcją oraz interpretacją piosenki. W prosty i ciekawy sposób zostaną pokazane nowoczesne techniki śpiewu stosowane przez największe gwiazdy muzyki. Dzięki nim można śpiewać z taką łatwością, jak mówimy. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorki stworzą znakomity zespół wokalny. Jednym słowem: pasja, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

Prowadzenie: MARTA KOSARSKA - wokalistka, instrumentalistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej z zakresu podstawowych narzędzi techniki SLS i IVA,
a także anatomii, fizjologii i higieny głosu oraz logopedii medialnej i artystycznej. Finalistka Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Trener wokalny i instrumentalny w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York (USA). Uczestnik Voice Teacher Training, Recording, Production and Certification w New York Vocal Coaching Studio.
Miejsce: Sala Akwarium, koszt: 170 zł

 • WARSZTATY TANECZNE, 13-16 stycznia (od poniedziałku do czwartku); godz. 9.00-15.00

SPECIAL EDITION! TRENER - ZWYCIĘZCA PROGRAMU YOU CAN DANCE - Po prostu tańcz!

Podczas warsztatów uczestnicy wejdą w wyjątkowy świat tańca. Przełamując wewnętrzne bariery każdy będzie mógł odnaleźć własną drogę taneczną. Nowe umiejętności, nabyte pokłady energii pozwolą na uzewnętrznienie poprzez ruch własnych emocji. Nauka nowych technik tanecznych pozwoli na stworzenie oryginalnych choreografii do wybranych piosenek. Przed Wami 4 dni wspaniałej warsztatowej pracy nad techniką, choreografią i wyrazem artystycznym! Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

Prowadzenie: MATEUSZ „Sobek” SOBECKO - tancerz, instruktor, choreograf. Zwycięzca  8. edycji programu You Can Dance – Po prostu Tańcz!  Człowiek, którego ambicja i ciężka praca doprowadziły do uczestnictwa w zawodach i mistrzostwach dużego formatu. Szkolił się w Los Angeles pod okiem znakomitych choreografów. W Nowym Jorku otrzymał stypendium w Broadway Dance Center.  Stworzył choreografie oraz występował w programach, takich jak:  You Can Dance - Po prostu tańcz!, Top Model, Jaka to melodia i w wielu innych.
Miejsce: Sala ToTu, koszt: 220 zł 

WARSZTATY ZWIEŃCZY WSPÓLNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY dnia 16 stycznia, który zostanie zarejestrowany i umieszczony na becekowym facebooku i youtube.

 • WARSZTATY „LABORATORIUM KREATYWNOŚCI” - KONSTRUOWANIE ROBOTÓW 
  20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku)
  godz.10.00-12.00 (5-8 lat)
  godz.12.30-14.30 (9-14 lat)

Zajęcia podczas których roboty ożywają w rękach najmłodszych. Dzieci zajmą się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO® Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna  to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Przez zabawę kształtowane są kompetencje i predyspozycje techniczne z pogranicza automatyki i informatyki. Rozwija się logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i koncentrację.
Prowadzenie: Centrum Społecznego Rozwoju specjalizujące się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki, skierowanymi do najmłodszych i nie tylko. Edukacja poprzez zabawę i kształtowanie predyspozycji technicznych u najmłodszych. Centrum Społecznego Rozwoju działa od 2012 roku pod marką ROBOKIDS.
Miejsce: Sala Antresola, koszt: 140 zł

 • WARSZTATY CAPOEIRY  -  „NA POGRANICZU SZTUKI WALKI I TAŃCA” 
  20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku) 
  godz.15.30-17.30 (7-19 lat)

Jedna z najbardziej spektakularnych sztuk walki wywodząca się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. Idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż klasycznych stylów tańca. Capoeira jest przede wszystkim tańcem dynamicznym. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ćwiczeń i zamaszystych ruchów. Istotą tej sztuki walki są elementy tańca, które wpływają na niezwykłą płynność i nieprzewidywalność, tzw. kopnięcie - atak i przejście. Capoeira ma wielu zwolenników; uważana jest  za jedną z najmodniejszych sztuk walki. Potyczki adeptów capoeiry są często zaskakujące i bardzo widowiskowe.
Prowadzenie: Bogusław Smyła  -  Bytomski  Klub Capoeira.
Miejsce: Sala Akwarium, koszt 90 zł

 • „ZIMOWE WARIACJE” - CYKL 4 WARSZTATÓW                                                                                                                                                     
  20 - 23 stycznia; godz.10.00 -13.00 (6-12 lat)
  Koszt 4 warsztatów: 80 zł (UWAGA - nie ma możliwości wykupienia pojedynczych warsztatów)

ESKIMOSKA BIŻUTERIA
20 stycznia (poniedziałek); godz.10.00 -13.00
Podróż w polarne krainy półkuli północnej, gdzie żyją niezwykłe kreatywne ludy północy. Nie tylko budują z lodu swoje domy, ale także ze znalezionych w swoim środowisku życia materiałów rzeźbią
i tworzą biżuterię. Dzieci będą komponować  podobne ozdoby z wielu różnorodnych, naturalnych materiałów: koralików, drewienek, piór, imitacji kości, kamyków, sznurków i form z puchatych materiałów. Powstaną unikalne, inspirowane kulturą Inuitów naszyjniki i bransoletki. Uczestnicy doświadczą sztuki rękodzieła łącząc poszczególne elementy techniką szycia ręcznego.
Piękno i radość tworzenia!

LABIRYNT DLA ŚNIEGOWEJ KULI
21 stycznia (wtorek); godz.10.00-13.00

Wspólne działanie, czyli  zmontujemy labirynt od podstaw;  obmyślimy tor przeszkód, zaprojektujemy trasę do przejścia, wytniemy i zamontujemy poszczególne elementy. Czeka nas konstruowanie papierowych korytarzy i przejść dla szklanej wędrującej kuli. Zabawa rozbudza wyobraźnię i logiczne myślenie. Toczenie piłeczki przez własnoręcznie stworzony labirynt skupia uwagę i  uczy koncentracji.  Ale to zaledwie początek. Na uczestników czeka także zręcznościowa gra pingwinkowa i feriowy turniej bilboquet – gdzie dzieci wykonają własną zabawną, kolorową, kartonikową zabawkę. Wspólnie rozegrają na czas drużynowy turniej polegający na podrzucaniu i wyłapywaniu zamontowanej piłeczki  – głowy pingwina. Świetna zabawa!

ZWIERZAKOWE PODUSZECZKI
22 stycznia (środa); godz.10.00-13.00

Zima wcale nie musi oznaczać nudy i monotonii. Zainspirujemy się naturą. W świecie zimowej fauny znajdziemy mnóstwo ciekawych form i zaskakujących kolorów. A żeby było przytulnie, stworzymy tekstylne poduszki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain. Wyrysujemy i pokolorujemy je specjalnymi mazakami i pastelami do tkanin. Powstaną mięciutkie, bawełniane poduchy o kształtach pingwina, wieloryba, sowy, niedźwiedzia polarnego, ryby, lisa. Ach jak miło będzie się przytulić!

KALEJDOSKOP WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY
23 stycznia (czwartek); godz. 10.00-13.00

Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak odkrywca nieznanych dotąd ciał niebieskich! Będziemy świadkami powstawania nowych konstelacji, widocznych tylko w ferie, na kalejdoskopowym niebie. Każdy wykona swój gwiazdozbiór. Będzie to interaktywna zabawka z foliową szybką, ruszającą się przy dotyku i gwiazdkami, księżycami, satelitami i planetami z błyszczącego pleksi w środku. Stworzymy interaktywną, mieniącą się w oczach zabawkę dotykową. Ostrzegamy: Gwiezdny Kalejdoskop wciąga do zabawy nie tylko dzieci!

Prowadzenie całego cyklu 4 warsztatów:  Joanna Chwastek  - grafik- ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

 •  „FERIADOWE SEANSE FILMOWE”

17 stycznia (piątek); godz. 11.00
TOY STORY 4 - film familijny, animacja, fantasy, komedia USA, 2019.

Chudy, Buzz i spółka wybierają się w zaskakującą podróż, podczas której poznają nowych przyjaciół, a także spotkają  starych. Razem wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka. Świat w Toy Story opiera się na idei, że wszystko, co istnieje, ma jakiś cel, a celem zabawki jest przynosić radość dzieciom. Ten film sprawi frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Miejsce: sala TOTU, bilet: 10 zł

24 stycznia (piątek); godz.11.00
RALPH DEMOLKA - film familijny, animacja, komedia USA, 2013.

Ralph na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy to miły i ciepły gość, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę - Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń. Magia animacji w kinie. Widowiskowa i niezwykle pouczająca przygoda.
Miejsce: sala TOTU, bilet: 10 zł

Serdecznie zapraszamy!  INFORMACJE i ZAPISY: Bytomskie Centrum Kultury, Pl. Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
Kasa biletowa Beceku  tel. 32 3893109 w. 101   /  Sekretariat tel. 32 3893109 w. 100 (zapisy telefoniczne w godzinach pracy kasy biletowej 8.30-20.30 (pn-pt); 12.30 - 20.30 (sb-ndz)  i sekretariatu 8.00-16.00)   
Zapisy e-mail: info@becek.pl  / sekretariat@becek.pl - prosimy aby zgłoszenia zawierały: nazwę wybranych zajęć,  imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt telefoniczny  do rodzica/opiekuna.

 

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W BYTOMIU:

 Plakat zapowiadający atrakcje podczas ferii 2020 poniżej.

Bilet  wstępu na lodowisko i basen należy wykupić w kasie, natomiast same uczestnictwo w nauce jazdy na łyżwach, bądź też w zajęciach na basenie nie jest objęte dodatkową opłatą.

 

OPERA ŚLĄSKA:
Harmonogram zajęć edukacyjnych dla dzieci prowadzonych w czasie ferii zimowych: 

·         22 stycznia (środa) godz. 16.00 - lekcja baletowa dla dzieci na sali baletowej – koszt 5 zł/os; prowadzenie Aneta Pająk-Cwojdzińska; opłata w kasie biletowej Opery Śląskiej.

            Tematyka: Czym jest balet; baletki, baleriny, tutu i paczka; podstawy baletu oraz taneczne zabawy.

·         23 stycznia (czwartek) godz. 16.00 - zajęcia wokalne dla dzieci na Sali szkoleniowej – koszt 5 zł/os; prowadzenie Oskar Zgoła; opłata w kasie biletowej Opery Śląskiej. Tematyka: Bawimy się śpiewająco.

            Zapisy na zajęcia: Biuro Obsługi Widza tel. 32 396 68 53, e-mail: bow@opera-slaska.pl

·         Zwiedzanie Opery po wcześniejszym ustaleniu terminu Tel. 733 916 101

 

KLUB SPÓŁDZIELCZY "RELAKS":

Klub Spółdzielczy „Relaks” BSMieszkaniowej  ul. Zabrzańska 78, tel (32) 281-20-37

 

PÓŁKOLONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 • w wieku od 6 do 17 lat

13.01.2020 – 24.01.2020

 • 2 turnusy 5 dniowe
 • koszt 260,00 /turnus

W programie:

 • wycieczki krajoznawcze i rekreacyjne , kulig
 • sale zabaw, Jump Word ,
 • kino, teatr
 • zajęcia sportowe,
 • muzyczne, edukacyjne, kulturalne
 • jeden ciepły posiłek

 

 

OGNISKO PRZEDSZKOLNE

 • dzieci w wieku od 3 lat do 5 lat
 • od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00

ŚWIETLICA „PRZYTULANÓW”

 • dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 15 lat
 • od poniedziałku do piątku w godz. od 14:00 do 18:00

KOREPETYCJE

 • z języka angielskiego, matematyki, chemii, fizyki,
 • szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia – terminy do uzgodnienia

SEKCJA SZACHOWA

 • poniedziałek od 16:00 – 17:30 dzieci, młodzież
 • od 17:30 – 20:00 dorośli
 • piątek od 16:00 – 20:00 dorośli

OGNISKO MUZYCZNE

 • Nauka gry na gitarze, pianinie /zajęcia grupowe i indywidualne/
 • Zajęcia wokalne – wtorek

SEKCJA PLASTYCZNA

 • dzieci, młodzież szkolna – poniedziałek , środa , czwartek , piątek od 14:00 do 18:00
 • dorośli – wtorek od 13:00 do 18:00

WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

 • poniedziałek 15:00 do 19:00

KURS PISANIA IKON

 • czwartek

ZAJĘCIA TANECZNE /hip – hop/

 • dzieci w wieku od 4 – 6 lat środa 15:30 – 16.30
 • od 7 – 9 lat środa 16:30 – 18:00
 • młodzież w wieku od 10 – 11 lat czwartek 17:00 – 18:30
 • od 12 – 18 lat czwartek 18:30 – 20:00

GIMNASTYKA DLA SENIORA /rehabilitantka/

 • poniedziałek, piątek 17:15

ZUMBA

 • poniedziałek, piątek 19.00

TENIS STOŁOWY

 • od poniedziałku do piątku od 17.00 /rezerwacja/

KLUB SENIORA

 • poniedziałek od 14.00 – 16.00
 • czwartek od 12.00 – 14.00

BIBLIOTEKA

 • od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 18.00

 

EUROPEJSKIE CENTRUM WODNIACKIE:

W okresie ferii zimowych w godzinach od 10,00 do 20,00, zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z naszego basenu w promocyjnych cenach:

3 zł jedna godzina basenowa

5 zł dwie godziny basenowe.

Dodatkowo zapraszamy na seans w grocie solno-jodowej w atrakcyjnej cenie: dzieci 4 zł  , dorośli 8 zł.

W załączeniu przesyłamy oferty w formacie PDF
  
Europejskie Centrum Wodniackie
ul. Chorzowska 28 A
41-902 Bytom


 
Copyright (c) 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu Łagiewnikach