CASTORAMA Z OKAZJI DNIA DZIECKA >>>

31-05-2020
   "Szanowni Państwo,
z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Castorama Polska zaprasza rodziców i dzieci do wspólnego majsterkowania online. Na swojej stronie spółka uruchomiła zakładkę z inspirującymi materiałami...

...Opisaliśmy w niej również znaczenie dobrej zabawy w rozwoju dziecka. (...)

Jednym z najlepszych sposobów na pobudzenie dziecka do twórczej aktywności jest majsterkowanie. Właśnie dlatego na swojej stronie internetowej Castorama uruchomiła nową zakładkę z inspirującymi materiałami zachęcającymi do wspólnego majsterkowania rodziców z dziećmi. W erze nowych technologii Castorama pokazuje, jak potrzebne jest spędzanie czasu z najmłodszymi podczas kreatywnej zabawy.

W książce „Prawidła Życia” Janusz Korczak napisał: „Do zabawy potrzebny miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda”. Castorama postanowiła pomóc dzieciom i ich rodzicom w odnalezieniu „natchnienia” do mądrej zabawy i na swojej stronie internetowej uruchomiła nową zakładkę „Majsterkowo Online”. Castorama udostępniła w niej szereg inspiracji do majsterkowania z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Link do inspiracji znajduje się tutaj. W ramach organizowanych na terenie całej Polski bezpłatnych zajęć Castorama od lat rozbudza u najmłodszych pasję do majsterkowania, rozwija ich wyobraźnię i umiejętności manualne, a także zachęca do ochrony środowiska. Z uwagi na pandemię koronawirusa w tym roku dotychczasowa forma tych warsztatów zyskała inną odsłonę. Dzięki nowej platformie na stronie Castoramy dzieci i ich rodzice zyskują dostęp do ciekawych instrukcji, jak samodzielnie wykonać własne zabawki i skonstruować użyteczne przedmioty. „Majsterkowo online” to również baza wiedzy i ciekawostek dotyczących naszej planety. Tematem tegorocznego Dnia Dziecka w Castoramie jest oszczędzanie wody, dlatego odbywa się on pod hasłem „Kocham przyrodę – oszczędzam wodę!”. Aby popularyzować dobre proekologiczne nawyki, Castorama ogłosiła konkurs na Facebooku. Nagrody czekają na autorów najciekawszych prac na temat oszczędzania wody.

Zabawa odgrywa niezwykłą rolę w wychowaniu każdego dziecka. Dzięki niej najmłodsi poznają świat, rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię oraz uczą się pracy zespołowej. Castorama podkreśla, że majsterkowanie to świetna alternatywa dla smartfonów, padów i tabletów. Jak wskazują psychologowie, nadmierne korzystanie z nowoczesnych technologii powoduje u dzieci problemy ze skupieniem uwagi. Ucieczka do wirtualnej rzeczywistości jest łatwa, podczas gdy dzieci potrzebują o wiele większej stymulacji umysłowej od tego, co może im zapewnić laptop. Budowanie prostych zabawek za pomocą łatwo dostępnych przedmiotów uczy dziecko podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Dzięki takiej zabawie dziecko poznaje sposoby nawiązywania kontaktów, wyrażania swoich przeżyć i wzbogaca słownictwo.

Warto pamiętać, że ciekawość dzieci wykracza poza ich najbliższe otoczenie,
a wszystko, co je interesuje, chcą poznać przez aktywne działanie, a nie bierne słuchanie. Majsterkowanie spełnia wszystkie założenia dobrej zabawy i jest wspaniałą okazją do budowania opartej na zaufaniu więzi pomiędzy dzieckiem
a rodzicem lub opiekunem. Castorama Polska od lat wspiera taką formę poznawania świata przez dzieci, promując aktywną edukację. Obecnie, dzięki przeniesieniu treści do świata wirtualnego, Majsterkowo zawita również do domów.