Szkoła Podstawowa nr 28
im. Królowej Jadwigi w Bytomiu
   
 
OGŁOSZENIA  !
O SZKOLE
KADRA SZKOŁY
DOKUMENTY SZKOLNE
WYDARZENIA szkolne i nie tylko
Z ŻYCIA KLAS
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
KALENDARZ R. SZK. 2019/2020
DLA RODZICÓW
"PRZYJACIEL SZKOŁY"
ORGANIZACJE SZKOLNE
POMOC psychologiczno-pedagogiczna i logopedyczna
PROJEKTY I PROGRAMY
BIBLIOTEKA
ŚWIETLICA SZKOLNA
STOŁÓWKA
NASZE SUKCESY
"PAŹ KRÓLOWEJ JADWIGI"
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
DLA NAUCZYCIELI
PUBLIKACJE
PETYCJE
LINKI
KONTAKT
MAPA STRONY
RODO
   
 
STRONA GŁÓWNA

 


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE! >>>

03-08-2020
   Do 31 sierpnia 2020r. czekamy na Wasze - Uczniowie, Rodzice
i Nauczyciele - propozycje, jakie książki mają trafić do naszej szkolnej biblioteki...

...

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Pragnę Was poinformować, że otrzymaliśmy 15.000 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach wieloletniego programu MEN
„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3”.
Wniosek napisałyśmy wspólnie z panią Marią Barbarą Kolasą – bibliotekarzem szkolnym. Dotację w wysokości 12.000 zł otrzymaliśmy ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, natomiast 3.000 zł przekazała nam Gmina Bytom (wkład własny).
Celem Priorytetu 3 „Narodowego Programu Czytelnictwa” jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, wzbogacenie księgozbioru szkolnej biblioteki. Wielu uczniów nie sięga po pozycje z biblioteki szkolnej tłumacząc to tym, że brakuje interesujących ich nowości wydawniczych, a więc premier wydawniczych, książek atrakcyjnych dla młodego czytelnika zarówno pod względem treści, jak i pod względem grafiki.

Zgodnie z przepisami wsparcie finansowe może być udzielone na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami). Jednocześnie przy określeniu celu głównego Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” podkreślone zostało wzmocnienie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbioru bibliotek poprzez zakup nowości wydawniczych,
w szczególności lektur szkolnych.

Zatem w ramach programu możliwy jest także zakup pozycji będących wznowieniami cenionych książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektur szkolnych, beletrystyki oraz pozycji popularno-naukowych. Dla wielu młodych czytelników nowo wydana książka, z nowoczesną szatą graficzną, może stanowić inspirujące źródło wiedzy. Dzięki lekturze książek z klasyki literatury dziecięcej i młodzieżowej młody czytelnik będzie miał okazję do rozmów o literaturze ze starszymi czytelnikami, również swoimi rodzicami.

                        

Doposażenie bibliotek szkolnych w takie atrakcyjne dla uczniów książki ułatwi realizację celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej, określonych
w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży, w tym kształtowanie twórczych postaw.  

 

To Wy, czyli Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele zadecydujecie o tym, jakie ostatecznie książki trafią do biblioteki szkolnej, to będzie nasza wspólna decyzja.


Zatem zapraszam do zgłaszania Waszych propozycji na adres mailowy szkoły: sp28bytom@wp.pl. Można je również przesłać Pocztą lub wrzucić kartkę do skrzynki znajdującej się przed szkołą. Proszę wpisać swoje imię
i nazwisko, tytuły i autorów książek.

Na Wasze propozycje czekamy do 31 sierpnia 2020 roku. Wśród uczestników, którzy nadeślą swoje propozycje książkowe rozlosujemy ciekawe nagrody.

                                                             Danuta Zemela - dyrektor szkoły

  
Copyright (c) 2019 Szkoła Podstawowa nr 28 w Bytomiu Łagiewnikach